Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 listopada 2023

Ogłoszenia parafialne - 12 listopada 2023

Ogłoszenia parafialne

1. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Kan. Józefowi Gawlikowi za podjęcie trudu przewodniczenia naszym dzisiejszym uroczystościom w zastępstwie ks. Bpa Romana, który przed tygodniem miał operację i przebywa jeszcze w szpitalu. Dziękujemy Panu Adamowi Grzybowskiemu za zrobienie i zamontowanie pamiątkowych tablic. Dziękujemy pocztom sztandarowym i przedstawicielom różnych środowisk i organizacji za obecność. Wszystkim za wspólną modlitwę, a szczególnie Panu Remigiuszowi Krawieczyńskiemu za inicjatywę w powstaniu patriotycznego obelisku i nowej pamiątkowej tablicy.

 

2.     Dzisiejsze niedziela jest dniem solidarności z Kościołem prześladowanym. Wychodząc ze świątyni możemy złożyć ofiarę na ten cel. Dzisiaj na kościoły objęte wojna na Bliskim Wschodzie.

 

3.     Przyjmujemy na wypominki roczne. Dane zmarłych prosimy zapisywać na kartkach i najlepiej bez odmieniania, czyli w mianowniku.

 

4.     W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci przystępujących do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, czyli klas IV.

 

5.     Za dwa tygodnie – 26 listopada będziemy gościć w naszej parafii ks. Andrzeja Wichowskiego – misjonarza z Konga, który pochodzi z Pomiechówka. Ks. Andrzejowi możemy złożyć ofiarę na tacę, która zostanie przeznaczona na misje w Kongo.

 

6.     Dzieci, które systematycznie uczęszczały na różaniec i złożyły wyklejankę w zakrystii mogą odbierać nagrodę.

 

7.     Wyrzucając żywe kwiaty z grobów, prosimy aby nie wrzucać ich do kontenera tylko obok w wyznaczone miejsce po wcześniejszym zdjęci plastikowej doniczki i położeniu jej w oddzielne miejsce. Wiele osób zwyczajem poprzednich lat tak czyni, za co serdecznie im dziękujemy. W ten sposób żywe kwiaty i ziemia zostaną przeznaczone do biodegradacji, a doniczki do ponownego wykorzystania przez ogrodników

 

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny – życzymy obfitości Łask Bożych, oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

24,012,530 unikalnych wizyt