Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 5 listopada 2023

Ogłoszenia parafialne - 5 listopada 2023

Ogłoszenia parafialne

1. Od 01 listopada przeszliśmy na porządek zimowy odprawiania Mszy św. codziennych. Msze w dzień powszedni o godz. 16.30 i 17.00. Kancelaria czynna od wtorku do piątku  od godz. 15.30 do 16.15.

 

2.     W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy obchodzić uroczyście 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Mszę św. będzie celebrował J.E. Ks. Biskup Roman Marcinkowski. Podczas tej Mszy zostaną odsłonięte w kościele dwie tablice poświęcone Proboszczom naszej parafii – ks. Janowi Więckowskiemu i ks. Franciszkowi Zalewskiemu – bohaterskim kapłanów poświęcającym się dla odzyskania niepodległości. Po Mszy św. udamy się na cmentarz, gdzie na patriotycznym obelisku odsłonimy tablicę poświęconą naszym parafianom zamordowanym przez Niemców na III Forcie w Pomiechówku. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich, którzy miłość do Ojczyzny mają w sercach, a szczególnie  Druhów Strażaków z naszej parafii z pocztami sztandarowymi, a także poczty sztandarowe z naszych szkół w Kroczewie i Wojszczycach.

 

3.     Jeszcze do 08 listopada można uzyskać odpust zupełny. Należy być w stanie łaski uświecającej, nawiedzić kościół lub cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwę w intencjach papieskich. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

 

4.     Przyjmujemy na wypominki roczne. Dane zmarłych prosimy zapisywać na kartkach i najlepiej bez odmieniania, czyli w mianowniku.

 

5.     W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej komunii Świętej.

 

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny – życzymy obfitości Łask Bożych, oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

24,012,492 unikalnych wizyt