Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 października 2023

Ogłoszenia parafialne - 1 października 2023

Ogłoszenia parafialne

1.    1. Miło nam zakomunikować, że z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków naszej parafii została przyznana dotacja w wysokości 980 tysięcy złotych na odtworzenie, rozbudowę i modernizację organów w kościele parafialnym w Kroczewie. Dziękujemy Władzom Gminy Załuski na czele z Panem Wójtem Kamilem Koprowskim za złożenie takiego wniosku, a także Panu Ministrowi Maciejowi Wąsikowi posłowi z naszego rejonu za poparcie.

 

2.    2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30,  a w niedzielę będziemy odmawiali po jednej lub dwie tajemnice różańca po każdej Mszy św.


3. W poniedziałki, środy i piątki  różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Karteczki zbieramy od niedzieli – 02 października. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.


4. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci klas III, które będą przystępować do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii będą miały poświęcone i wręczone różańce, z którymi w miesiącu październiku w poniedziałki, środy i piątki przychodzą na modlitwę.


5. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo, a na zakończenie Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.


6. Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu październiku. Nabożeństwo będzie połączone z modlitwa różańcową.


7. W dzisiejszą niedzielę po Sumie (11.30) spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas I Szkoły Średniej i VIII Szkoły Podstawowej i wszystkich starszych, którzy zaniedbali dotychczas przyjęcie tego sakramentu.


8. Przypominamy rodzicom, że w terminach uroczystości komunijnych nic nie zmieniamy. Tradycyjnie w naszej parafii pierwsza Komunia jest w II niedzielę maja, a Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych w IV niedzielę maja. Bierzmowanie w tym roku szkolnym będzie w czerwcu, dokładna data zostanie podana po ustaleniu z ks. Biskupem.


9. W październiku w dzień powszedni Msze św. są o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.00. Natomiast kancelaria czynna jest od godz. 15.00 do Mszy św.


10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny – życzymy obfitości Łask Bożych, oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.


11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,012,439 unikalnych wizyt