Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 20 lutego 2011

Ogłoszenia parafialne - 20 lutego 2011

Ogłoszenia parafialne1. W niedzielę – 6 lutego odbyło się spotkanie dla dzieci, które w tym roku przystępują do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. W ramach tego spotkania Pani Elżbieta Łuka przyjmowała zamówienia na stroje komunijne i brała miarę. Jednak nie wszystkie dzieci i ich rodzice byli wówczas obecni. Bardzo prosimy, aby osoby zainteresowane indywidualnie kontaktowały się z firmą GABI (ul. Wólczyńska 5, Łomianki) szyjącą stroje komunijne pod numerem telefonu: (22) 751-18-06.

2. Za tydzień w niedzielę – 27 lutego o godz. 9.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

3. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w niedzielę – 6 marca po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Przypominamy, że z chrztem świętym dziecka najpierw należy zgłosić się do kapłana pracującego w parafii, który po rozmowie da zaświadczenie na podstawie którego Pan Organista będzie mógł spisać akt chrztu. Chrzty są zawsze w IV niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 11.30. W sobotę poprzedzającą chrzest dziecka będzie miała miejsce konferencja dla rodziców i rodziców chrzestnych. Spotkania odbywać się będą w sezonie zimowym – po Mszy św. o godz. 17.00 oraz w sezonie letnim – po Mszy św. o godz. 18.00.

5. Wszystkie uroczystości w naszej parafii, tj. Chrzty oraz Pierwsza i Generalna Komunia Święta – będą odbywać się podczas Mszy św. o godz. 11.30.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• „Papież musiał zginąć” – III część wyjątkowego, nigdzie dotąd nie publikowanego materiału dotyczącego zamachu na Jana Pawła II.
• „Muszę lecieć dalej…” – wspomnienie o zmarłym abp. Józefie Życińskim.
• „Życie za życie” – o pomocy okazywanej Żydom przez Polskich Katolików.
• „Czeka na każdego” – o rocznicy Objawień Jezusa Miłosiernego w Płocku.
• „Zagubieni w alzheimerze” – jak ta choroba dotyka rodziny osób chorych.

Do numeru dołączona jest płyta CD z programem do rozliczenia podatku dochodowego za rok 2010. W numerze znajdziemy także bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

– Głównym tematem „Małego Gościa Niedzielnego” jest odwaga w ogóle, ale przede wszystkim odwaga chrześcijan prześladowanych za wiarę w Jezusa. W środku znajduje się plakat naszych polskich skoczków – Adama Małysza i Kamila Stocha.

24,334,288 unikalnych wizyt