Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 2 kwietnia 2023

Ogłoszenia parafialne - 2 kwietnia 2023

Ogłoszenia parafialne

1.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia.  Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły.

 

2.     W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy w te najważniejsze dla chrześcijan dni na nabożeństwa:

• Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej  – godz. 18.00

• Wielki Piątek – Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej – godz. 18.00

• Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 20.00


3.     W Wielki Piątek przy adoracji Krzyża składamy w całym Kościele Powszechnym ofiary na Bazylikę Grobu Pańskiego i chrześcijan w Ziemi Świętej.

 

4.     Na liturgię w Wielką Sobotę przychodzimy ze świecami. Nabożeństwo rozpoczynamy na zewnątrz świątyni, poświęceniem ognia.

 

5.     Pamiętajmy o adoracji przy Grobie Pańskim i przy „Ciemnicy”. Świątynia będzie otwarta w Wielki Czwartek do godz. 20.00, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do godz. 22.00.

 

6.     W Wielki Piątek o godz. 21.00 wspólna adoracja przy Grobie Pana Jezusa, podczas której będziemy śpiewali Gorzkie Żale.

 

7.     Zapraszamy Druhów Strażaków do warty przy grobie od końca nabożeństwa w Wielki Piątek do procesji rezurekcyjnej.

 

8.     W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W kościele parafialnym co godzinę  od godz. 10.00 do godz. 14.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.30.

Tego dnia od godz. 10.00 do 14.00 będzie można  jeszcze skorzystać ze spowiedzi.


9.     Msza św. z procesją rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Na procesję rezurekcyjną zapraszamy asystę procesyjną, druhów strażaków, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatkami i wszystkich, którzy zechcą swą obecnością ubogacić wielkanocną uroczystość. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. po południu o godz. 17.00. W Wojszczycach Msza św. o godz. 13.00.

 

10.           Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zbieramy na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Zaangażowanym w zbiórkę i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy mieszkańcom Korycisk, Trębek Nowych przy lotnisku, Załusk, Trębek Nowych (ośrodek), Falbog Wielkich i Kroczewa (baraki) za złożone ofiary na ten cel w minionym tygodniu.

 

11.           Od 01 kwietnia przeszliśmy na letni porządek odprawiania Mszy św. w dzień powszedni. Msze św. będą o godz. 17.30 i 18.00. Kancelaria czynna od godz. 16.30 do 17.15.

 

12.           Zachęcamy do lektury tygodnika  „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszy tygodniku możemy przeczytać o:

·        Cykl na Wielki Post o uczynkach miłosierdzia względem duszy – dzisiaj o tym , aby modlić się za żywych i umarłych.

·        O Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnicy naszego zbawienia.

·        O tym, jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił na świecie i dał nadzieję milionom chrześcijan żyjących w krajach komunistycznych.

 

13.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

14.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,334,515 unikalnych wizyt