Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 marca 2023

Ogłoszenia parafialne - 26 marca 2023

1.     Bardzo serdecznie dziękujemy ks. prał. Ireneuszowi Wrzesińskiemu za przeprowadzenie rekolekcji w naszej Parafii. Wyrażamy nadzieję, że dzięki słowu głoszonemu przez        ks. Ireneusza, dobrze przeżytej spowiedzi i łasce Bożej, Święta Zmartwychwstania będą dla nas czasem radosnym i błogosławionym. Czego z całego serca również         ks. Ireneuszowi życzymy, a także dużo zdrowia i  błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2.     W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa :

· w najbliższy Piątek – 31 marca Drogę Krzyżową przejdziemy ulicami Kroczewa. Początek  po Mszy św. o godz. 17.00.

·  GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po  Mszy św. o godz. 11.30.

3.     Następna niedziela jest niedzielą palmową. Na wszystkie Msze św. przychodzimy z palmami. Na początku każdej Mszy św. będziemy święcili palmy. Na Mszy św.             o godz. 9.30 po poświęceniu palm uroczysta procesja z palmami wokół świątyni i uroczyste wejście.

4.     Za tydzień w niedzielę – 02 kwietnia po Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej będą miały odbiór zamówionych strojów pierwszokomunijnych.

5.     Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zbieramy na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Prosimy o przeprowadzenie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach do Niedzieli Palmowej. Zaangażowanym w zbiórkę i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy mieszkańcom Janowa, Trębek Nowych (przy bruku), Swobodni, Jaworowa, Błogosławia, Wojszczyc, Niepiekieł, Wojen, Trębek Nowych (struga/górka cz.I), Emolinka, Henrysina, Trębek Starych, Kroczewa- ul. Warszawska, Poczty Saskiej i osiedla za złożone ofiary na ten cel w minionym tygodniu.

6.     Od 01 kwietnia(sobota)  przechodzimy na letni porządek odprawiania Mszy św. w dzień powszedni. Msze św. będą o godz. 17.30 i 18.00.

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika  „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszy tygodniku możemy przeczytać o:

·        Cykl na Wielki Post o uczynkach miłosierdzia względem duszy – dzisiaj o tym , że krzywdy należy cierpliwie znosić, a urazy chętnie darować.

·        Odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego.

·        Jak sobie radzą matki, córki Ukrainki.

·        Sztuczna inteligencja zagrożeniem dla człowieka.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” o tym, jak zmierzyć się ze sobą w Wielkim Poście i dlaczego Triduum Paschalne dotyczy każdego człowieka.

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.