Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 8 stycznia 2023

Ogłoszenia parafialne - 8 stycznia 2023

1.     Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny obchód Świat Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły. My jednak zgodnie ze starą polską tradycją pozostaniemy do dnia 2 lutego z bożonarodzeniową dekoracją i śpiewem kolęd w naszej świątyni i w kaplicy.

2.     28 grudnia rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską w domach parafian, popularnie zwaną kolędą. Dziękujemy parafianom kolędowanych miejscowości za serdeczne przyjęcie duszpasterzy. Szczegółowy plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:

3.     Bardzo prosimy aby podczas kolędy gromadziła się cała rodzina, usprawiedliwieniem może być tylko choroba, praca, studia lub wyjazd służbowy. Prosimy aby uczniowie zostawiali na czas kolędy zeszyty od religii lub ćwiczenia, a także indeksy. Aby spotkać się z jak największą ilością parafian wizyta duszpasterska będzie odbywała się głównie w godzinach popołudniowych. W tym roku podobnie jak w ubiegłym będziemy jeździć własnymi pojazdami. Ofiary, które składamy podczas wizyty duszpasterskiej będą wykorzystane na przebudowę prezbiterium (zastąpienie części drewnianych kamiennymi) i naprawę elewacji zewnętrznej.

4.     W tym roku Pan Adam Grzybowski nie będzie roznosił przed kolędą do naszych domów wody święconej, kadzidła i kredy. Cały pakiet możemy zabierać w świątyni, który  jest położony za ławkami. Zachęcamy do złożenia ofiary za te rzeczy do puszki, które będą wykorzystane na porządkowanie cmentarza.

5.     Za tydzień III niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych (kl. IV) i ich rodziców.

6.     Zachęcamy do lektury tygodnika  „Gościa Niedzielnego”, od dzisiejszej niedzieli cena tygodnika to 10 zł. W dzisiejszy tygodniku możemy przeczytać o:

·        O papieżu Benedykcie, który przeszedł z Kościołem i przeżył dla Kościoła więcej niż niejeden z jego krytyków.

·        Nienarodzony będzie błogosławiony. Męczennik za wiarę zabity w łonie matki. Takiej beatyfikacji jeszcze nie było.

·        Czy jest coś co wiemy na pewno o Trzech Królach?

·        Dlaczego nie warto rezygnować z tradycyjnej formy odwiedzin duszpasterskich.

7.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

PLAN KOLĘDY - 2023

Poniedziałek – 09 stycznia

Godz. 9.00 –  Strubiny – 2 kapłanów

Godz. 15.00 – Trębki Stare – 2 kapłanów