Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 grudnia 2022

Ogłoszenia parafialne - 25 grudnia 2022

1.     Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Kornatowskiemu, który przy pomocy Panów Pawła Kalickiego i Mariusza Kornatowskiego oraz pracowników Pana Adama Grzybowskiego, a także Malwiny Orzechowskiej i ks. Ireneusza zrobił tegoroczną dekorację bożonarodzeniową w świątyni.

2.     Dziękujemy Państwu Kowalczykom ze Swobodni za ofiarowane choinki i inne drzewka do dekoracji swiatecznej.

3.     W pierwszy Dzień Świąt Msze św. w kościele o godz. 9.30 i 11.30, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00, nie będzie Mszy św. po południu.

4.     W Drugi Dzień Świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w II Dzień Świąt są tradycyjnie przeznaczane na Uczelnie Katolickie.

5.     W sobotę zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, na której podziękujemy Bogu za przeżyty rok 2022.

6.     W niedzielę  - Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. w świątyni tak jak w każdą niedzielę, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00.

7.     W środę – 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach parafian, popularnie zwaną kolędą. Szczegółowy plan kolędy na najbliższy tydzień jest następujący:

8.     Bardzo prosimy aby podczas kolędy gromadziła się cała rodzina, usprawiedliwieniem może być tylko choroba, praca, studia lub wyjazd służbowy. Prosimy aby uczniowie zostawiali na czas kolędy zeszyty od religii lub ćwiczenia, a także indeksy. Aby spotkać się z jak największą ilością parafian wizyta duszpasterska będzie odbywała się głównie w godzinach popołudniowych. W tym roku podobnie jak w ubiegłym będziemy jeździć własnymi pojazdami. Ofiary, które składamy podczas wizyty duszpasterskiej będą wykorzystane na przebudowę prezbiterium (zastąpienie części drewnianych kamiennymi) i naprawę elewacji zewnętrznej.

9.     W tym roku Pan Adam Grzybowski nie będzie roznosił przed kolędą do naszych domów wody święconej, kadzidła i kredy. Cały pakiet możemy zabierać w świątyni, który  jest położony za ławkami. Zachęcamy do złożenia ofiary za te rzeczy do puszki, które będą wykorzystane na porządkowanie cmentarza.

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” Dzisiaj podwójny numer świąteczno-noworoczny o powiększonej objętości w cenie 15 zł., w którym możemy przeczytać:

·        O tym jak polskie orionistki pomagają młodym matkom w zrujnowanym Charkowie.

·        Blok artykułów dotyczących istoty przeżywanych świąt Bożego Narodzenia.

·        Wojna w Ukrainie pokazała, że węgiel jest nadal potrzebny.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – wskazuj drogę bądź Gwiazdą – wiele o Świętach Bożego Narodzenia.

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

Środa – 28 grudnia

Godz. 9.00 – Sobole- 1 kapłan od strony Gostolina drugi  za „7”

Godz. 15.00 –  Koryciska- 2 księży

Czwartek – 29 grudnia