Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 23 października 2022

Ogłoszenia parafialne - 23 października 2022

Ogłoszenia parafialne

1.     Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe w dzień powszedni o godz. 16.30,  a w niedzielę będziemy odmawiali po jednej lub dwie tajemnice różańca po każdej Mszy św.

 

2.     W poniedziałki, środy i piątki  różaniec z zaangażowaniem dzieci.

 

3.     Ksiądz Prałat Jerzy Zając z Pomiechówka organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej z Guadalupe – MEKSYK, w dniach 25 stycznia – 3 lutego 2023 r. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej. Kontakt z ks. Jerzym przez duszpasterzy parafii.

 

4.     Jest do nabycia w zakrystii jeszcze kilka egzemplarzy książkowego wydania Kalendarza Rolników.

 

5.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Za ławkami i w zakrystii możemy zabrać kartki do wpisywania zmarłych.

 

6.     W najbliższym czasie będziemy robili porządki na cmentarzu. Robiąc porządki, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce. W dzień Wszystkich Świętych kartony i papiery prosimy wyrzucać w oznaczonym miejscu. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

 

7.     W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w świątyni o godz. 9.30 i na cmentarzu   o godz. 11.30. O godzinie 11.00 rozpocznie się różaniec połączony z wypominkami jednorazowymi.

 

8.     W dzień zaduszny – 2 listopada Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i 16.00. O godz. 16.00 Msza św. za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Wszystkich Świętych. Za tych zmarłych ktoś z rodziny w świątyni zapali znicz, który później zaniesie na cmentarz na grób zmarłego.  Po Mszy św. różaniec na cmentarzu połączony z wypominkami jednorazowymi.

 

9.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Spis nagrań kolekcji Biblia Audio.

·        Czy ostrzeżenia Moskwy, że celem ataku może być Polska są prawdopodobne?

·        Jakie zadania spełniają penitencjarze?

·        W Małym Gościu Niedzielnym – książeczka moje siły specjalne, a w niej przedstawieni święci, którzy służą pomocą w trudnych sytuacjach życiowych.

 

10.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

11.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,334,299 unikalnych wizyt