Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 13 marca 2022

Ogłoszenia parafialne - 13 marca 2022

1.     W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa :

·        DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00 około godz. 17.30.  Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

·        GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po  Mszy św. o godz. 9.30.

·        REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 1–3 kwietnia br.

2.     W związku z przygotowywaniem dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej przez trzy niedzielę – 13, 20 i 27 marca dzieci klas III i IV będą miały dodatkowa Mszę św. o godz. 12.30.

3.     W dzisiejszą niedzielę duchową łączymy się z Kościołem na wschodzie. Jest to niedziela „Ad Gentes”. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

4.     Oprócz zbiórki finansowej na pomoc uchodźcom, Caritas prowadzi zbiórkę rzeczową Paczka dla Ukrainy. Nasza parafia pragnie wziąć czynny udział w tej akcji. Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Listy z potrzebnymi produktami leża na stoliku za ławkami. Przygotowanie paczki według wskazówek pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. Produkty z listy w różnej konfiguracji i różnej ilości można do środy włącznie składać w pomieszczeniu przy plebanii (powinny być w kartonie). W czwartek zostaną zawiezione do Płocka, a tam woluntariusze Caritas zapakują je w kartony według liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów.

5.     Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zbieramy na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Prosimy o przeprowadzenie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach do Niedzieli Palmowej. Zaangażowanym w zbiórkę i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

6.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Cykl Wielkopostny –o grzechu chciwości..

·        Historie przybywających do Polski uchodźców wojennych z Ukrainy.

·        Świadectwa Polaków przyjmujących uchodźców.

·        Jest także książkowe wydanie „Gość Extra”, a w nim o Ojcu Pio, który nauczał, że na grzech pychy, nienawiści i wojny jest post i modlitwa.

7.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.