Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 9 stycznia 2022

Ogłoszenia parafialne - 9 stycznia 2022

Ogłoszenia parafialne

1.     Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny obchód Świat Bożego Narodzenia. Od poniedziałku rozpoczynamy Okres Zwykły. My jednak zgodnie ze starą polską tradycją pozostaniemy do dnia 2 lutego z bożonarodzeniową dekoracją i śpiewem kolęd w naszej świątyni i w kaplicy.

 

2.     Jutro kończymy wizytę duszpasterską w domach parafian. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłanów parafii w tym specyficznym  czasie w swych domach. Dziękujemy za ciepłe słowa pod naszym adresem i za podziękowania za prace na rzecz parafii. Dziękujemy za złożone ofiary, które nie zostaną zmarnowane, ale wykorzystamy je na dokończenie projektu termomodernizacyjnego świątyni. Wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli duszpasterzy zachęcamy i prosimy o złożenie ofiar na ten cel na konto parafialne, lub w podpisanej kopercie na tacę lub w kancelarii. Jeżeli ktoś by chciał aby kapłan ich odwiedził może umówić się na indywidualną wizytę.

 

3.     Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Seniorowi – ks. kan. Tadeuszowi za pomoc duszpasterską podczas kolędy. Dzięki tej pomocy mogliśmy szybko i sprawnie zakończyć kolędę jeszcze przed nadejściem zapowiadanej kolejnej fazy pandemii. Ksiądz Senior cieszy się ciągle dobrym zdrowiem, dlatego też postara się być u nas w kolejne niedziele i święta, dlatego jest możliwość zamawiania dodatkowych intencji mszalnych w te dni.

 

4.     Intencje:

 

5.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”  - wzrosła cena za gazetę, obecna to 8 zł. W bieżącym numerze polecamy następujące artykuły:

·        Czy Jezus jako dziecko wiedział, że jest Bogiem, i dlaczego po latach przyjął chrzest od Jana Chrzciciela?

·        Skromny noworoczny koncert życzeń, z których największym jest dar autentycznych łez – w artykule „Pokój przez łzy”

·        Jak kupić mieszkanie w czasach inflacji?

 

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,641,813 unikalnych wizyt