Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 19 grudnia 2021

Ogłoszenia parafialne - 19 grudnia 2021

Ogłoszenia parafialne

1.     Serdecznie dziękujemy ks. Radosławowi Zawadzkiemu za przeprowadzenie w tym trudnym czasie w naszej Parafii Rekolekcji Adwentowych. Dzięki tej duchowej odnowie radośniej i bardziej po Bożemu przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia. Księdzu Radosławowi na Święta Bożego Narodzenia życzymy obfitości Bożych łask i radości  z posługi na rzecz  Kościoła nie tylko Płockiego.

 

2.     Zapraszamy jeszcze w poniedziałek i środę na roraty.

 

3.     Jest jeszcze do nabycia kilka świec w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2021” Cena świecy dużej 12 zł, małej 6 zł. Kupując świecę i stawiając ją na stół wigilijny wspomagamy potrzebujące dzieci i łączymy się z nimi duchowo. Świecę można nabić u ministrantów lub w zakrystii.

 

4.     W piątek wigilia Bożego Narodzenia, prosimy zgodnie z polską tradycją o zachowanie postnego charakteru tego dnia, a w szczególności  kolacji wigilijnej.

 

5.     W Wigilię nie będzie Mszy św. popołudniowej.

 

6.     24 grudnia –  Pasterka w Wojszczycach o godz. 22.00, w świątyni w związku z obecną sytuacja będą dwie pasterki o godz. 20.00 i o godz. 24.00. Na Pasterkę o godz. 20.00 zapraszamy szczególnie seniorów i rodziców z małymi dziećmi.

 

7.     W pierwszy Dzień Świąt Msze św. w kościele o godz. 9.30 i 11.30, w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00, nie będzie Mszy św. po południu.

 

8.     W Drugi Dzień Świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w II Dzień Świąt są tradycyjnie przeznaczane na Uczelnie Katolickie.

 

9.     Wyrażamy nadzieję, że do Świąt Bożego Narodzenia wymienione zostaną w świątyni pozostałe drzwi.

 

10.           Bardzo prosimy nie obawiać się ograniczeniami co do ilości osób mogących przebywać w świątyni. 30% dotyczy tylko osób niezaszczepionych. Zgodnie z naszym rozeznaniem w naszej świątyni w niedzielę przebywają prawie wyłącznie osoby zaszczepione. 60% naszej parafii leży na terenie Gminy Zakroczym, która w podziękowaniu za bardzo wysoki stopień zaszczepienia dostała od Ministerstwa Zdrowie 1 milion złotych nagrody.

 

11.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii.

·        Modlitwa przed wieczerzą wigilijna.

·        Czy Ukraina obroni się przed kolejną agresją?

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – specjalne kody do pobrania kolęd ze strony Arki Noego.

 

12.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

13.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,641,766 unikalnych wizyt