Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 grudnia 2021

Ogłoszenia parafialne - 12 grudnia 2021

Ogłoszenia parafialne

1.     Od piątku do niedzieli w naszej parafii odbędą się Rekolekcje Adwentowe, które będą nas przygotowywały do chrześcijańskiego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Refleksje rekolekcyjne poprowadzi ks. mgr Radosław Zawadzki – który obecnie jest Prefektem w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, a minione osiem lat spędził na misjach w Ameryce Południowej. Pamiętajmy, że nie ma należycie przeżytych rekolekcji bez pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty.

 

2.     W sobotę w II dzień rekolekcji po Mszy św. o godz. 17.00 konferencja dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 

3.     Wychodząc ze świątyni można zabrać plan rekolekcji.

 

4.     W Adwencie czuwamy razem z Maryją na przyjście Zbawiciela podczas Mszy św. „roratnich”  o godz. 17.00 w poniedziałki, środy i soboty.

 

5.     Zakończyła się w świątyni wymiana okien. Pozostały jeszcze do wymieniany drzwi na energooszczędne, wtedy przejdziemy do ciągłego ogrzewania świątyni do stałej temperatury.

 

6.     Są do nabycia świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2021” Cena świecy dużej(kuli)12 zł, małej 6 zł. Kupując świecę i stawiając ją na stół wigilijny wspomagamy potrzebujące dzieci i łączymy się z nimi duchowo. Świecę można nabić u ministrantów lub w zakrystii.

 

7.     Dzieci, które systematycznie uczęszczały na różaniec i złożyły wyklejankę mogą do zakrystii zgłaszać się po nagrody. Pozostali uczestnicy zgłaszają się z wyklejankami.

 

8.     Bardzo prosimy nie obawiać się ograniczeniami co do ilości osób mogących przebywać w świątyni. 30% dotyczy tylko osób niezaszczepionych. Zgodnie z naszym rozeznaniem w naszej świątyni w niedzielę przebywają prawie wyłącznie osoby zaszczepione. 60% naszej parafii leży na terenie Gminy Zakroczym, która w podziękowaniu za bardzo wysoki stopień zaszczepienia dostała od Ministerstwa Zdrowie 1 milion złotych nagrody.

 

9.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O tym na co na pewno nie należy czekać w Adwencie.

·        Adwentowa szkoła modlitwy – o modlitwie Jezusowej.

·        Kto i dlaczego straszy końcem świata.

·        Czy Rosja zaatakuje Ukrainę?

 

10.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

11.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


24,135,999 unikalnych wizyt