Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 14 listopada 2021

Ogłoszenia parafialne - 14 listopada 2021

1.     Penitencjaria Apostolska przedłuża na cały miesiąc listopad 2021 roku wszystkie dobrodziejstwa duchowe związane z uzyskaniem odpust, który możemy ofiarować tylko za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

2.     Przyjmujemy na wypominki roczne . Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania.

3.     Od dzisiejszej niedzieli, na razie raz w miesiącu, w II niedzielę miesiąca o godz. 9.30 będzie Msza św. z oprawą dzieci szkolnych i z kazaniem głownie przeznaczonym dla dzieci.

4.     Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.

5.     W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny. Po niej za tydzień rozpoczniemy Adwent.

6.     Od najbliższej środy w kościele rozpocznie się wymiana okien i drzwi na energooszczędne, dlatego należy spodziewać się pewnego wyziębienia w świątyni.

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich?

·        O czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej.

·        Ktoś im obiecał, że znajdą się na Zachodzie. Jak wygląda ochrona granicy z Białorusią?

·        Dodatek – Przed beatyfikacją ks. Jana Machy.

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

PAN ORGANISTA W TYM TYGODNIU BĘDZIE ROZNOSIŁ POŚWIĘCONE OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY WEDŁUG NASTĘPUJĄCEJ KOLEJNOŚCI

·        Poniedziałek (15 XI) – od godz. 9.00 – Trębki Nowe(ośrodek)

od godz. 14.30 – Koryciska

·        Wtorek (16 XI) – od godz. 9.00 – Błogosławie