Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 24 października 2021

Ogłoszenia parafialne - 24 października 2021

Ogłoszenia parafialne

1.     Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe do końca tygodnia o godz. 16.30,  a w niedzielę odmawiamy po jednej lub dwie tajemnice różańca po każdej Mszy św.

 

2.     W poniedziałki, środy i piątki  różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki i losujemy figurkę Matki Bożej.

 

3.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania i najlepiej na karteczkach, które leżą na stolikach za ławkami. Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

 

4.     Dzisiejsza niedziela – 24 października jest niedzielą misyjną. Rozpoczyna ona tydzień misyjny. Ofiary składane na tace w ten dzień są przeznaczone na misje.

 

5.     W dniu 29 października na parkingu przy kościele do godz. 13.00 będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Cały dochód ze zbiórki przeznaczony jest dla polskich misjonarzy i kościoły na wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy. Zużyty i niepotrzebny sprzęt możemy składać od poniedziałku 25 października do piątku tylko do godz. 13.00.

 

6.     Robiąc porządki na cmentarzu, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce. W dzień Wszystkich Świętych kartony i papiery prosimy wyrzucać w oznaczonym miejscu. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

 

7.     W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w świątyni o godz. 9.30 i na cmentarzu   o godz. 11.30.

 

8.     W dzień zaduszny – 2 listopada Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i 16.00. O godz. 16.00 Msza św. za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Wszystkich Świętych. Za tych zmarłych ktoś z rodziny w świątyni zapali znicz, który później zaniesie na cmentarz na grób zmarłego.  Po Mszy św. różaniec na cmentarzu połączony z wypominkami jednorazowymi.

 

9.     Do końca stycznia w niedzielę i święta możemy przyjmować dodatkowe intencje mszalne dla ks. Seniora.

 

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Jan Paweł I, który niebawem zostanie ogłoszony błogosławionym.

·        Czym różni się liturgia od zwyklej modlitwy?

·        Dlaczego drożeje prąd?

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” między innymi komiks  -Ksiądz Jan Mach – historia śląskiego Hanika.

 

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,428,384 unikalnych wizyt