Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 9 stycznia 2011

Ogłoszenia parafialne - 9 stycznia 2011

Ogłoszenia parafialne1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Chrztu Pańskiego i kończy w Kościele liturgiczne obchody Okresu Bożego Narodzenia. W poniedziałek rozpoczyna się Okres Zwykły. Jednak w naszej świątyni, zachowamy starą polską tradycje i do 2 lutego – do Święta Matki Bożej Gromnicznej – będzie wystrój bożonarodzeniowy kościoła i będziemy do tego dnia śpiewali kolędy.

2. W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy gościli Ojców Kombonianów, którzy przybliżą nam tematykę misji i potrzeb misyjnych. Ojcowie nie są Polakami, jeden jest Hiszpanem, a drugi pochodzi z kraju afrykańskiego. Po Mszy św. Ojcowie będą sprzedawali książki i pamiątki misyjne. Chociaż Ojcowie tego nie pragnęli postanowiłem, że także ofiary składane na tacę przeznaczymy na potrzeby Ojców Kombonianów. Musimy umieć dzielić się z innymi tym, co sami mamy.

3. Trwa wizyta duszpasterska zwaną popularnie kolędą w domach parafian. Wizyta ma na celu bliższe poznanie się z parafianami, ich życiem i problemami. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu będzie to jedyna możliwość w ciągu roku zobaczenia twarzy własnych duszpasterzy. Bardzo prosimy aby podczas wizyty była cała rodzina. Prosimy nie szukać pokrętnych tłumaczeń nieobecności kogoś z rodziny. Bardzo cenimy szczerość w stylu „mąż (syn) uciekł przed księdzem”. Rodziny, które nie przyjmują kapłana po kolędzie, a co się z tym bardzo blisko łączy, nie chodzą do kościoła nie mają prawa korzystać z posługi parafialnej duszpasterzy, w tym także z katolickiego pogrzebu. A jest w naszej parafii kilka takich rodzin i to już w podeszłym wieku. Prosimy aby dzieci i młodzież uczący się w szkole zostawiali obowiązkowo w dniu kolędy zeszyt od religii. Ofiary jakie będziecie składać podczas kolędy w całości będą przeznaczone na spłacenie kredytów zaciągniętych na położenie kostki na parkingu, cmentarzu i wokół kościoła.

4. W związku z dowożeniem na kolędę kapłanów, po wielu sugestiach parafian, mamy serdeczną prośbę o sprawiedliwe organizowanie dowożenia. Prosimy o ustalenie jakiejś kolejności dowożenia w poszczególnych miejscowościach (lub części miejscowości). Nie może być tak, że tylko jeden parafianin z miejscowości jest odpowiedzialny za dowiezienie kapłana.

5. Składamy serdeczna „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na ogrzewanie naszej świątyni oraz składane z okazji kolędy na zapłacenie za inwestycje przy parkingu, na cmentarzu i przy kościele.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Co naprawdę świętowaliśmy 6 stycznia?
• „Życzę sobie normalności” – ciekawa rozmowa z aktorem Tadeuszem Chudeckim.
• Rotterdam pełen młodych – XXXIII Europejskie Spotkania Młodych.
• Polityka i świętokradztwo. O politykach deklarujących wiarę, a podejmujących sprzeczne z nią decyzje.

A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

– Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta CD z walcami Straussa.

24,225,536 unikalnych wizyt