Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 10 października 2021

Ogłoszenia parafialne - 10 października 2021

Ogłoszenia parafialne

1.     Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30,  a w niedzielę odmawiamy po jednej lub dwie tajemnice różańca po każdej Mszy św.

 

2.     W poniedziałki, środy i piątki  różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Karteczki zbieramy od niedzieli – 03 października. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

 

3.     W październiku w dzień powszedni Msze św. są o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.00.

 

4.     W październiku kancelaria czynna od 15.00 do Mszy św.

 

5.     W dzisiejszą niedzielę po raz XXI obchodzimy Dzień Papieski. Tradycyjnie w ten dzień zbieramy ofiary do puszek na Fundacje Trzeciego Tysiąclecia, które są przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej a biednej młodzieży.

 

6.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania i najlepiej na karteczkach, które leżą na stolikach za ławkami. Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

 

7.     W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Do bierzmowania przystępują uczniowie klas I szkół ponadpodstawowych i klas VIII, a także starsi, którzy tego sakramentu jeszcze nie przyjęli. W zakrystii można pobierać deklaracje do bierzmowania.

 

8.     W środę 13 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00, a po niej na Nabożeństwo Fatimskie. Będzie to ostatnie nabożeństwo w tym roku. Następne 13 maja 2022 roku.

 

9.     W dniu 29 października na parkingu przy kościele do godz. 13.00 będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Cały dochód ze zbiórki przeznaczony jest dla polskich misjonarzy i kościoły na wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy.

 

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów.

·        Dziennik więzienny kard. Pella.

·        Paraliż gospodarki w Wielkiej Brytanii.

·        Marek Grechuta – mistrz poezji śpiewanej.

 

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,624,333 unikalnych wizyt