Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 3 października 2021

Ogłoszenia parafialne - 3 października 2021

Ogłoszenia parafialne

1.     W piątek rozpoczęliśmy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30,  a w niedzielę będziemy odmawiali po jednej lub dwie tajemnice różańca po każdej Mszy św.

 

2.     W poniedziałki, środy i piątki  różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Karteczki zbieramy od niedzieli – 03 października. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej. Zapraszamy dzieci jutro z kartkami ze swoim nazwiskiem aby wziąć udział w losowaniu figurki.

 

3.     W październiku w dzień powszedni Msze św. są o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.00.

 

4.     W październiku kancelaria czynna od 15.00 do Mszy św.

 

5.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo, a na zakończenie Procesja Eucharystyczna wokół świątyni, po raz ostatni w tym roku.

 

6.     Jest do nabycia książkowe wydanie „Kalendarzy Rolniczych”. Cena kalendarza to 30 zł. Jest ich ograniczona ilość i więcej nie będzie.

 

7.     W następną niedzielę jak słyszeliśmy w czytanym liście po raz XXI obchodzimy Dzień Papieski. Tradycyjnie w ten dzień zbieramy ofiary do puszek na Fundacje Trzeciego Tysiąclecia, które są przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej a biednej młodzieży.

 

8.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania i najlepiej na karteczkach, które leżą na stolikach za ławkami. Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

 

9.     W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Do bierzmowania przystępują uczniowie klas I szkół ponadpodstawowych i klas VIII, a także starsi, którzy tego sakramentu jeszcze nie przyjęli. W zakrystii można pobierać deklaracje do bierzmowania.

 

10.           Organizatorzy zbiórki na pomoc dla Maćka dziękują za złożone  przed tygodniem 1300 zł do puszki przed kościołem.

 

11.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Dementujemy plotki o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego.

·        Rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej.

·        Prawdziwe podłoże sporu wokół kopalni Turów.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” między innymi o tym jak wygląda nauka oraz zdobywanie różnych umiejętności przez dzieci w ośrodku dla niewidomych w Laskach.

 

12.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

13.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,225,520 unikalnych wizyt