Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 września 2021

Ogłoszenia parafialne - 26 września 2021

Ogłoszenia parafialne

1.     W piątek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30,  a w niedzielę będziemy odmawiali po jednej lub dwie tajemnice różańca po każdej Mszy św.

 

2.     W poniedziałki, środy i piątki  różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Karteczki zbieramy od niedzieli – 03 października. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

 

3.     W październiku w dzień powszedni Msze św. są o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.00.

 

4.     W październiku kancelaria czynna od 15.00 do Mszy św.

 

5.     W następną niedzielę – 3 października po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie organizacyjne dla dzieci klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Rodzice dzieci klas III oddają na spotkaniu deklaracje. Na tej Mszy św. będą poświęcone różańce i zostaną wręczone dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

 

6.     Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu październiku. Nabożeństwa będą połączone z modlitwa różańcową.

 

7.     Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo, a na zakończenie Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

 

8.     Jest do nabycia książkowe wydanie „Kalendarzy Rolniczych”. Cena kalendarza to 30 zł. Jest ich ograniczona ilość i więcej nie będzie.

 

9.     Ks. prał. Jerzy Zając zaprasza w dniach 18 - 23 października 2021r. na pielgrzymkę do FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA . Zapisy do 10 października. Kontakt z ks. Jerzym (tel. 601 711 376). Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się w gablocie ogłoszeniowej.

 

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Szczera rozmowa z prowincjałem polskich dominikanów ojcem Pawłem Kozackim.

·        Reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek na Słowacji.

·        Narodowe Rekolekcje u św. Józefa w Kaliszu.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” między innymi o tym jak wygląda nauka oraz zdobywanie różnych umiejętności przez dzieci w ośrodku dla niewidomych w Laskach.

 

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,623,919 unikalnych wizyt