Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 lipca 2021

Ogłoszenia parafialne - 25 lipca 2021

Ogłoszenia parafialne

1.     W okresie wakacyjnym zazwyczaj w parafii będzie tylko jeden kapłan, dlatego prosimy o załatwianie spraw tylko w godzinach otwarcia kancelarii. Ze spowiedzi prosimy korzystać głównie w dzień powszedni przed Mszami Świętymi.

 

2.     Dzisiaj wspominamy  św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących dlatego też po wszystkich Mszach św. święcimy pojazdy. Kierowcy do poświęcenia podjeżdżają tak jak lat ubiegłych z parkingu przed główna bramę. Przy poświęceniu można złożyć ofiarę w ramach akcji 1 gr. za 1 km  bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Może też zabrać pamiątkowy breloczek do kluczyków ze św. Krzysztofem.

 

2.    Następna niedziela jest pierwsza w miesiacu sierpniu. Po Sumie Wystawienie Najświetszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna wokól swiątyni.

 

3.     W kancelarii parafialnej i w zakrystii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę duchową. Pielgrzymi duchowi dostają specjalny modlitewnik pielgrzyma i w dniach od 06 do 13 sierpnia gromadzą się w świątyni o godz. 20.00 na Mszy św. i Apelu Jasnogórskim, aby w ten duchowy sposób wesprzeć pielgrzymów i łączyć się z nimi na modlitwie. Pielgrzymi duchowi mogą złożyć przy zapisie dobrowolna ofiarę na pielgrzymkę. W tym roku pielgrzymka tak jak ubiegłego roku będzie miała charakter sztafetowy.

 

4.     W następna niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć do puszki datek jako wsparcie dla osób, które ucierpiały podczas ostatnich powodzi. Jest to akcja Caritas polska.

 

5.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.

·        Po pierwsze konstytucja – o co chodzi w sporze o zakres oddziaływania prawa unijnego na krajowe?

·        Papieskie motu proprio o tym, że Kościół nie może wycofać się z Soboru Watykańskiego II i z reformy liturgicznej.

·        Na wakacyjnym cyklu klasztor klarysek w Starym Sączu, gdzie swój żywot zakończyła św. Kinga.

 

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,661,720 unikalnych wizyt