Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 kwietnia 2021

Ogłoszenia parafialne - 25 kwietnia 2021

Ogłoszenia parafialne

1.     Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłanów parafii w tym specyficznym i trochę zwariowanym czasie podczas wizyty duszpasterskiej w swych domach lub w obejściach domów. Dziękujemy za złożone ofiary, które zastaną wykorzystane na realizację projektu termomodernizacyjnego świątyni. Wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli duszpasterzy zachęcamy i prosimy o złożenie ofiar na ten cel na konto parafialne, lub w podpisanej kopercie na tacę lub w kancelarii. Jeżeli ktoś by chciał aby kapłan ich odwiedził może umówić się na indywidualną wizytę.

 

2.     W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Sumie. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach z zachowanie obowiązujących przepisów sanitarnych. Prosimy także o zrobienie porządków przy figurach i krzyżach przydrożnych w swych miejscowościach. Prośmy w czasie nabożeństw majowych Matkę Bożą o wstawiennictwo u Swego Syna by nas uchronił od zarażania i wyzwolił nas od lęków.

 

3.     Najbliższa sobota jest pierwszą w miesiącu maju. Nie będzie specjalnego nabożeństwa gdyż będzie nabożeństwo majowe.

 

4.     Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu – niedziela adoracyjna. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe. Nie będzie procesji wokół świątyni.

 

5.     W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Odbędzie się także odbiór strojów komunijnych od Pana Krawca.

 

6.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie organizacyjne dla uczniów klas IV w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

 

7.     W dniu 01 maja w sobotę pierwsza próba przed Pierwszą Komunia dzieci. Grupa z godz. 11.00 spotyka się o godz. 10.00, a grupa z godz. 12.30 o godz. 11.00.

 

8.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Tekst porównujący stosowane obecnych szczepionek przeciwko koronawirusowi.

·        Teologicznie o pandemii, czyli jak czytać znak czasu.

·        Polskie korzenie zmarłego małżonka brytyjskiej królowej.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” : Dlaczego św. Jan sprowadził Matkę Boża do Efezu, oraz o pierwszej złotej olimpijce z Polski.

 

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

10.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,641,720 unikalnych wizyt