Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 4 kwietnia 2021

Ogłoszenia parafialne - 4 kwietnia 2021

Ogłoszenia parafialne

1.     Wszystkim Gościom, którzy na te Święta Wielkanocne powrócili do swych rodzinnych korzeni i Wam, Drodzy Parafianie, my Wasi Duszpasterze, życzymy mocy płynącej od Zmartwychwstałego Chrystusa; miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr; zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze; pracy, która pomaga żyć; uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać; szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.


2.     Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Kornatowskiemu za pomysł i wykonanie Grobu Pańskiego i ciemnicy, a także jego bratu, Asi i ks. Ireneuszowi za pomoc. Pani Ani dziękujemy za zrobienie dekoracji kwiatowej. Dziękujemy lektorom i ministrantom za ubogacenie liturgii Wielkiego Tygodnia.

 

3.     W związku z przedłużającą się pandemią i obostrzeniami przedłużamy do końca maja odprawianie w niedzielę dodatkowej Mszy św. o godz. 10.30.

 

4.     Odłożoną wizytę duszpasterską zaplanowaną na okres po Świętach Wielkanocnych rozpoczniemy w poniedziałek 12 kwietnia. Wizyta będzie wyglądała inaczej niż w minionych latach. Do poszczególnych domów księża będą podjeżdżali sami własnym samochodem. Pragniemy zapewnić Parafian że czujemy się bezpieczni gdyż obydwaj zostaliśmy zaszczepieni przeciw Cowid 19 i według zapewnień nie zarażam, jak również sami nie powinniśmy się zarazić.  Jeżeli ktoś jest na kwarantannie może księdza nie przyjmować dając jakiś znak (może to być zamknięta brama lub informacja przez sąsiadów). Jeżeli ktoś mimo tego obawia się i nie chce księdza wprowadzać do mieszkania może wyjść przed dom i tam pomodlimy się za rodzinę i pobłogosławimy domowników i obejście. W domu kapłan będzie przebywa bez zbędnego przedłużania ograniczając się do modlitwy, błogosławieństwa i krótkiej  rozmowy. 12 kwietnia od godz. 9.00 kolędujemy Strubiny a od 15.00 Emolinek.

 

5.     Jutro II dzień świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane jutro są przeznaczone na uczelnie katolickie.

 

6.     Następna niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego.

 

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Pusty grób Chrystusa stał się ogrodem nadziei dla wszystkich ludzi. Trzeba to głosić.

·        Redaktorzy „Gościa „ o swoim doświadczeniu oazy.

·        Ziemia pękła na Islandii – o przyczynach wybuchu wulkanów.

·        Ernest Bryl mówi o swoim przeżywaniu zmartwychwstania Jezusa.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym”  - jak przeżyć najważniejszy tydzień w roku oraz jak powstaje chleb – od ziarenka do bochenka.

 

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,334,266 unikalnych wizyt