Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 24 stycznia 2021

Ogłoszenia parafialne - 24 stycznia 2021

Ogłoszenia parafialne

1.     Zgodnie ze wskazaniami i sugestiami Biskupa Płockiego dotyczącymi wizyty duszpasterskiej w 2021 roku w Diecezji Płockiej. Po przemyśleniach i dyskusjach postanawiamy, że w tym roku wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy zaraz po Świętach Wielkanocnych - we wtorek. W warunkach wiosennych, z uwagi na lepszą pogodę, a także rozpoczęte szczepienia taka wizyta mogłaby się odbyć .

 

2.     Przed dwoma laty zapowiadaliśmy realizację –projektu termomodernizującego świątyni i plebanii. Realizacja projektu była planowana na lata 2019/2020. Z przyczyn niezależnych od nas projekt ma być zrealizowany do końca czerwca bieżącego roku. Prace nad projektem w plebanii już trwają. Całość kosztów to ponad milion trzysta tysięcy złotych. Parafia musi włożyć wkład własny w wysokości około 180 tysięcy złotych. Prosiliśmy każdą rodzinę o przekazanie 200 złotych na ten cel. Do ubiegłej niedzieli wpłyneło około  18 tysięcy złotych. Bardzo prosimy Parafian o poczucie odpowiedzialności, by można było bez przeszkód zrealizować ten cel. Ofiary możemy składać w kopertach na tacę lub na konto parafialne, które jest podane na naszej stronie internetowej. Ofiary kolędowe również przeznaczymy na ten cel.

 

3.     W dzisiejszą niedzielę zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego w kościołach naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Wychodząc ze świątyni możemy wspomóc tragicznie poszkodowanych w Chorwacji składając ofiarę do puszki.

 

4.     W następna niedzielę przyjaciele Maćka Nowickiego pochodzącego z parafii Kamienica będą zbierać datki na lek, który może podtrzymać Maćkowi życie i pozwoli doczekać przeszczepu płuc, które ze względu na Covid 19 jest wstrzymane. Maciek Nowicki był uczniem naszego Gimnazjum w Kroczewie i zbiórkę organizują jego koledzy i koleżanki. O chorobie i problemach Maćka możemy dowiedzieć się więcej w gablocie ogłoszeniowej.

 

5.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty na przyszłość.

·        Dlaczego Kościół rozmawia z przedstawicielami religii pozachrześcijańskich?

·        W dzień środków społecznego przekazu warto zadać pytanie – komu warto wierzyć?

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” :                                                                                                - podstawka pod smartfon                                                                                                              - jak wygląda życie współczesnych pustelników

 

6.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

7.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,624,559 unikalnych wizyt