Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 17 stycznia 2021

Ogłoszenia parafialne - 17 stycznia 2021

1.     Zgodnie ze wskazaniami i sugestiami Biskupa Płockiego dotyczącymi wizyty duszpasterskiej w 2021 roku w Diecezji Płockiej, której pierwszy punkt brzmi następująco: „Choć trudno przewidzieć rozwój sytuacji epidemiologicznej, warto jednak przemyśleć przesunięcie wizyty duszpasterskiej u rodzin w 2021 roku wyjątkowo na czas po Wielkanocy, jak to jest praktykowane w niektórych krajach katolickich Europy Zachodniej. Duszpasterze zanieśliby wówczas wiernym radość ze Zmartwychwstania Chrystusa. W warunkach wiosennych, z uwagi na lepszą pogodę, a także rozpoczęte szczepienia taka wizyta mogłaby się odbyć ” Po przemyśleniach i dyskusjach postanawiamy, że w tym roku wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczniemy zaraz po Świętach Wielkanocnych - we wtorek.

2.     Przed dwoma laty zapowiadaliśmy realizację –projektu termomodernizującego świątyni i plebanii. Realizacja projektu była planowana na lata 2019/2020. Z przyczyn niezależnych od nas projekt ma być zrealizowany do końca czerwca bieżącego roku. Prace nad projektem w plebanii już trwają. Całość kosztów to ponad milion trzysta tysięcy złotych. Parafia musi włożyć wkład własny w wysokości około 180 tysięcy złotych. Prosiliśmy każdą rodzinę o przekazanie 200 złotych na ten cel. Do dnia dzisiejszego wpłyneło około  18 tysięcy złotych. Bardzo prosimy Parafian o poczucie odpowiedzialności, by można było bez przeszkód zrealizować ten cel. Ofiary możemy składać w kopertach na tacę lub na konto parafialne, które jest podane na naszej stronie internetowej. Ofiary kolędowe również przeznaczymy na ten cel.

3.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi.

·        O tym jak odnaleźć szczęście w prostocie.

·        Strajk w obronie krzyża – historia strajku uczniów we Włoszczowej w 1984 r.

·        O tym jak francuska administracja wyspy Reunin koło Afryki w latach 1963-1982 odebrała rodzicom ponad 2 tys. dzieci i wysłała je do Francji w celu „eksperymentu asymilacyjnego”, a dziś ofiary te żądają sprawiedliwości.

4.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

5.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

Za tydzień - w niedzielę 24 stycznia zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego w kościołach naszej diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.