Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 października 2020

Ogłoszenia parafialne - 25 października 2020

Ogłoszenia parafialne

1.     Trwa jeszcze miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe  w dzień powszedni o godz. 16.30. We wtorki i czwartki różaniec z zaangażowaniem dzieci. W październiku kancelaria czynna od wtorku do piątku od godz.15.00 do Mszy św.

 

2.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania i najlepiej na karteczkach, które leżą na stolikach za ławkami. Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

 

3.     Robiąc porządki na cmentarzu, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce. W dzień Wszystkich Świętych kartony i papiery prosimy wyrzucać w oznaczonym miejscu. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

 

4.     W Uroczystość Wszystkich Świętych zgodnie z zarządzeniem Biskupa Płockiego nie będzie Mszy św. na cmentarzu. Ponieważ jest to niedziela Msze św. będą odprawiana według porządku niedzielnego. Musimy podporządkować się ograniczeniom wynikającym z obecnych zagrożeń. W związku z tą zmianą są jeszcze wolne intencje w kaplicy i o godz. 17.00. Przed Sumą około godz. 11.15 różaniec połączony z wypominkami jednorazowymi.

 

5.     W dzień zaduszny – 2 listopada Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i 16.00. O godz. 16.00 Msza św. za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Wszystkich Świętych. Za tych zmarłych ktoś z rodziny w świątyni zapali znicz, który później zaniesie na cmentarz na grób zmarłego.  Po Mszy św. różaniec w świątyni połączony z wypominkami jednorazowymi.

 

7.     W miesiącu listopadzie przechodzimy na czas zimowy odprawiania Mszy Świętej codziennej. Msze św. będą sprawowane o godz. 16.30 i 17.00.

 

8.     Kancelaria parafialna od 1 listopada czynna od wtorku do piątku od godz. 15.30 do 16.15 lub bezpośrednio po Mszy św.

 

9.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, czy też wyłącznie błędem ludzkim?

·        Jakie mamy powody kryzysu powołań zakonnych?

·        O wielkim sukcesie polskiej tenisistki, która jako pierwsza Polka w historii wygrała turniej Wielkiego Szlema.

·        Migracja sąsiadów – Ukraińcy w Polsce.

 

10.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

11.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,334,278 unikalnych wizyt