Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 11 października 2020

Ogłoszenia parafialne - 11 października 2020

Ogłoszenia parafialne

1.     Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe  w dzień powszedni o godz. 16.30, a w niedzielę będziemy odmawiali po jednej lub dwie tajemnice różańca po każdej Mszy św.

 

2.     W październiku w dzień powszedni Msze św. są o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.00.

 

3.     We wtorki i czwartki różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

 

4.     W październiku kancelaria czynna od wtorku do piątku od godz.15.00 do Mszy św.

 

5.     W dzisiejszą niedzielę po raz XX obchodzimy Dzień Papieski. Tradycyjnie w ten dzień zbieramy ofiary do puszek na Fundacje Trzeciego Tysiąclecia, które są przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej a biednej młodzieży.

 

6.     We wtorek – 13 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00, a po niej na Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją ze świecami wokół świątyni.

 

7.     W następną niedzielę – 19 października o godz. 12.30 dodatkowa Msza św. dla dzieci klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.

 

8.     Jest do nabycia książkowe wydanie „Kalendarzy Rolniczych”. Cena kalendarza to  30 zł. Zostało tylko kilka egzemplarzy i więcej nie będzie.

 

9.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania i najlepiej na karteczkach, które leżą na stolikach za ławkami. Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

 

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Do dzisiejszego numeru dołączony jest film na DVD „Ziemia Maryi” – piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza.

·        O budowaniu bardziej braterskiego społeczeństwa – to przekaz najnowszej encykliki papieża „  Fratelli tutti”.

·        Panie z Kół Gospodyń Wiejskich pokazują, że na polskiej wsi życie kwitnie.

·        Osaczanie ks. Jana- o księdzu Jania Macha, który stworzył w ramach Związku Walki Zbrojnej prężnie działająca akcje charytatywną.

 

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,334,447 unikalnych wizyt