Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 lipca 2020

Ogłoszenia parafialne - 12 lipca 2020

1.     Przypominamy, że w porozumieniu z rodzicami nastąpiła zmiana terminu Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego:

·        Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w niedzielę 02 sierpnia na Mszach świętych o godz. 11.00 i 12.30.

·        Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu odbędzie się 26 lipca na Mszy św. o godz. 9.30.

·        W ramach przygotowania dzieci klas III i IV w miesiącu lipcu przychodzą na Mszę świętą w środy o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 11.30. Po Mszy św. będzie katecheza dla dzieci.

2.     Jest już podany termin posług biskupich po okresie pandemii. Wizytacja i Sakrament Bierzmowania odbędzie się w naszej parafii w dniu 17 września b.r.

3.     W związku ze zbliżającym się terminem Sakramentu Bierzmowania w dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do przyjęcia tego sakramentu.

4.     W okresie wakacyjnym zazwyczaj będzie w parafii tylko jeden kapłan, dlatego prosimy o załatwianie spraw tylko w godzinach otwarcia kancelarii. Ze spowiedzi prosimy korzystać głównie w dzień powszedni przed Mszami Świętymi.

5.     Ks. Prałat Jerzy Zając z Pomiechówka organizuje Pielgrzymka w dniach 28-30 sierpnia 2020 roku  SZLAKIEM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA - Wilno-Troki –Kowno Całkowity Koszt: 1150,00 zł. Przy zapisie wpłata 500,00 zł. Pozostała kwota 650,00 zł do 20 sierpnia br. Zapraszamy. Kontakt: ks. Jerzy : tel. 601711376. Więcej szczegółów w gablocie ogłoszeniowej i na naszej parafialnej stronie internetowej.

6.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce – dzisiaj Sanktuarium Matki Bożej Charłupskiej.

·        Czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia?

·        150 lat temu papież powierzył Kościół opiece św. Józefa, dziś Kościół w Polsce chce zrobić to samo.

·        Jak żyć z pandemia, radzi wirusolog.

7.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.