Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 5 grudnia 2010

Ogłoszenia parafialne - 5 grudnia 2010

Ogłoszenia parafialne1. Przeżywamy czas Adwentu – jest to nasze przygotowanie się do godnego i owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. W należytym przygotowaniu będą nam pomagały Rekolekcje Adwentowe, które będą przed IV niedzielą Adwentu (17-19 grudnia), spowiedź adwentowa, a także Roraty.

2. Na Msze Roratnie – nasze modlitewne czuwanie na przyjście Zbawiciela z Maryją, zapraszamy: w poniedziałki, środy i piątki na godz. 17.00. Zapraszamy na roraty dzieci – dla was będzie konkurs z nagrodami.

3. Jeżeli w już czytanych wypominkach jest jakiś błąd prosimy zainteresowanych o korektę.

4. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Niedziela adoracyjna. Zachęcamy do chwili osobistej refleksji przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o godz. 9.30.

5. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla uczniów kl. II Gimnazjum - kandydatów do bierzmowania.

6. Za tydzień w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą.

7. Są już do nabycia świece bożonarodzeniowe Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas 2010. Świece można nabywać w kościele pod chórem. Kupując świece w cenie 6 zł. pomagamy dzieciom skrzywdzonym przez los. Zapalona świeczka przy stole wigilijnym oznacza naszą łączność z tymi dziećmi i naszymi bliskimi, którzy przeszli już do wieczności.

8. Dzisiaj w II niedzielę Adwentu w kościołach polskich zbierane są ofiary na pomoc kościołowi na wschodzie. Również u nas przed kościołem jest zbiórka do puszek na ten cel.

9. Tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca będziemy przeznaczać ofiary z tacy na zakup paliwa do ogrzewania świątyni. Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na ten cel. Liczymy na większą hojność.

10. „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę parkingu i na dzisiejszą tacę. Do dnia dzisiejszego ofiarę na parking złożyło 206 rodzin.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Cykl adwentowy – Medytacja opierająca się na Biblii.
• Umarłych pogrzebać. – Kościół zaleca grzebanie ciał zmarłych, a kremację jedynie dopuszcza.
• Na ratunek Asii Bibi – kim jest skazana na śmierć pakistańska chrześcijanka i dlaczego cały świat walczy o jej ułaskawienie?
• Z jakich powodów państwo odbiera dziś dzieci rodzicom?

A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

– W „Małym Gościu Niedzielnym” o Biblii słodkiej jak miód, o roratach na 2010 rok oraz Ewangelia według św. Łukasza do słuchania na płycie CD.