Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 19 kwietnia 2020

Ogłoszenia parafialne - 19 kwietnia 2020

1.     Przy wejściu do świątyni stoi płyn do dezynfekcji dłoni. Zachęcamy do korzystania z dezynfekcji.

2.     Msze św. od 20 kwietnia będą odprawiane w wyznaczonych godzinach, ale w nich może uczestniczyć według zarządzenia maksymalnie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni, oprócz asysty ołtarza. Wobec tego, że nasza świątynia ma około 750 metrów kwadratowych, może w niej jednocześnie przebywać 50 osób. Natomiast w kaplicy w Wojszczycach może przebywać jednocześnie 10 osób. Przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcamy.                                                                                                                Znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk. Zrezygnowaliśmy z napełniania kropielnic wodą święcona.                                     Prosimy aby w czasie ograniczenia ilości osób przebywających w świątyni w Mszy św. w pierwszej kolejności uczestniczyli ci, którzy maja zamówioną intencję.

3.     W związku z trwającą pandemią COVID-19, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245

i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, przedłużam do odwołania, dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane, dla wszystkich wiernych Diecezji Płockiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie.

Przypominam, że skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie proszę, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, podejmowały dzieła miłosierdzia oraz na różne inne sposoby wyrażały i realizowały swoje poczucie przynależności

i odpowiedzialności za wspólnotę Kościoła, szczególnie w jego lokalnym wymiarze. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

4.     Sprawowanie sakramentu chrztu świętego dozwolone jest tylko w niebezpieczeństwie śmierci. Prosimy wszystkich, którzy chcą ochrzcić swe dzieci, aby z wyznaczaniem terminów chrztu poczekali jeszcze jakiś czas, aż obostrzenia będą zniesione.

5.     Następuje także ograniczenie działalności kancelarii parafialnych tylko do koniecznych czynności dotyczących spraw pilnych i losowych. Inne sprawy można załatwiać telefonicznie. Numery telefonów na naszej stronie internetowej.

6.     Dyrektor Wydziału Katechetycznego przekazuję, w porozumieniu z Biskupem Płockim, po konsultacjach z kapłanami i katechetami, mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii, że uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, zostały przeniesione na okres powakacyjny, gdy przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie szkół i parafii. Po rozmowie z dużą częścią rodziców ustaliliśmy, że Pierwsza Komunia Święta w naszej parafii będzie 27 września na Mszy św. o godz. 11.30, a Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu 04 października o godz. 11.30. Ale musimy pamiętać o tym, że warunkiem odbycia się tych uroczystości jest powrót dzieci do szkól 01 września.

7.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.