Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 22 grudnia 2019

Ogłoszenia parafialne - 22 grudnia 2019

Ogłoszenia parafialne

1.     Serdecznie dziękujemy ks. kanonikowi dr Jarosławowi Kamińskiemu za przeprowadzenie w naszej Parafii Rekolekcji Adwentowych. Dzięki tej duchowej odnowie radośniej i bardziej po Bożemu przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia. Księdzu Jarosławowi  na Święta Bożego Narodzenia życzymy obfitości Bożych łask i radości  z odpowiedzialnej posługi na rzecz Płockiego Kościoła.

 

2.     W Adwencie czuwaliśmy razem z Maryją na przyjście Zbawiciela podczas Mszy „roratnich”  o godz. 17.00 . Zapraszamy jutro na ostatnie roraty.

 

3.     We wtorek wigilia Bożego Narodzenia, prosimy zgodnie z polską tradycją o zachowanie postnego charakteru tego dnia, a w szczególności  kolacji wigilijne.

 

4.     W Wigilię nie będzie Mszy św. popołudniowej.

 

5.     24 grudnia –  Pasterka w Wojszczycach o godz. 22.00, w świątyni   parafialnej o godz. 24.00.

 

6.     W pierwszy Dzień Świąt Msze św. w kościele o godz. 9.30 i 11.30, w kaplicy          w Wojszczycach o godz. 13.00, nie będzie Mszy św. po południu.

 

7.     W Drugi Dzień Świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w II Dzień Świąt są tradycyjnie przeznaczane na Uczelnie Katolickie.

 

8.     Po Świętach Bożego Narodzenia – od 30 grudnia (poniedziałek) rozpoczynamy wizytę duszpasterską w domach parafian, popularnie zwaną kolędą. Szczegółowy plan podamy w Święta.

 

9.     W tym roku Pan Adam Grzybowski nie będzie roznosił przed kolędą do naszych domów wody święconej, kadzidła i kredy. Cały pakiet możemy zabierać w świątyni, który  jest położony za ławkami. Zachęcamy do złożenia ofiary za te rzeczy do puszki, które będą wykorzystane na porządkowanie cmentarza.

 

10.           Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Sławomirowi Kornatowskiemu za przygotowanie tegorocznej Szopki Bożonarodzeniowej, która została wykonana zostało dzięki pomocy Panów: Sławomira Wrzos, Sławomira Wiśniewskiego i pracownikom Firmy Pana Adama Grzybowskiego. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Kowalczykom ze Swobodni za ofiarowane choinki do świątyni i kaplicy.

 

11.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” . Dzisiaj podwójny numer w cenie 10 zł, a w numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerza wigilijna.

·        Reportaż o rodzinnym życiu Franciszka Pieczki

·        Artykuł wyjaśniający tajemnicę narodzenia Jezusa Chrystusa.

·        W „Małym Gościu”

– jak wyglądała wigilia i święta u Wyszyńskich

- dlaczego Rony z Betlejem kocha Polaków?

 

12.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

13.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,661,735 unikalnych wizyt