Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 15 grudnia 2019

Ogłoszenia parafialne - 15 grudnia 2019

Ogłoszenia parafialne

1.     Przeżywamy w Kościele Okres Adwentu. Adwent to czas naszego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że zgodnie z wykładnią Kościoła o interpretacji „Pięciu przykazań kościelnych” Adwent nie jest czasem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania.

 

2.     Do Świąt Bożego Narodzenia  przygotowywać nas będą Rekolekcje Adwentowe, które     w naszej Parafii rozpoczną się w najbliższy piątek i potrwają do niedzieli. Rekolekcje będzie prowadził ks. kan. dr Jarosław Kamiński – Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej.

 

3.     Osoby chore i starsze ze spowiedzią i komunią przed Bożym Narodzeniem będziemy odwiedzać podczas  rekolekcji – w sobotę – 21 grudnia od godz. 10.00. Prosimy o wcześniejsze zapisy.

 

4.     W Adwencie czuwamy razem z Maryją na przyjście Zbawiciela podczas Mszy „roratnich”  o godz. 17.00 w poniedziałki, środy i soboty.

 

5.     Są jeszcze do nabycia świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2019” Cena świecy dużej 12 zł, małej 6 zł. Kupując świecę i stawiając ją na stół wigilijny wspomagamy potrzebujące dzieci i łączymy się z nimi duchowo. Świecę można nabić u ministrantów lub w zakrystii.

 

6.     W tym roku Pan Adam Grzybowski nie będzie roznosił przed kolędą do naszych domów wody święconej, kadzidła i kredy. Cały pakiet możemy zabierać w świątyni, który  jest położony za ławkami. Zachęcamy do złożenia ofiary za te rzeczy do puszki, które będą wykorzystane na porządkowanie cmentarza.

 

7.     W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. dla dzieci klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

 

8.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” . W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Adwentowy cykl – Pan jest blisko.

·        Jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich.

·        Jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka.

·        O historycznych kłamstwach propagowanych przez młodych następców komunistycznych działaczy z okresu PRL.

 

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

10.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,428,504 unikalnych wizyt