Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 8 grudnia 2019

Ogłoszenia parafialne - 8 grudnia 2019

Ogłoszenia parafialne

1.     Przeżywamy w Kościele Okres Adwentu. Adwent to czas naszego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że zgodnie z wykładnią Kościoła o interpretacji „Pięciu przykazań kościelnych” Adwent nie jest czasem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania. Czasem pokutnym jest tylko Okres Wielkiego Postu. W tym czasie przygotowywać nas będą Rekolekcje Adwentowe, które w naszej Parafii odbędą się w dniach 20-22 grudnia.

 

2.     Osoby chore i starsze ze spowiedzią i komunią przed Bożym Narodzeniem będziemy odwiedzać podczas  rekolekcji – w sobotę – 21 grudnia od godz. 10.00. Prosimy o wcześniejsze zapisy.

 

3.     W Adwencie czuwamy razem z Maryją na przyjście Zbawiciela podczas Mszy „roratnich”  o godz. 17.00 w poniedziałki, środy i soboty. Na roraty prosimy o przychodzenia z lampionami i z zapalonymi lampionami wracamy do domów.

 

4.     Są już do nabycia świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2019” Cena świecy dużej 12 zł, małej 6 zł. Kupując świecę i stawiając ją na stół wigilijny wspomagamy potrzebujące dzieci i łączymy się z nimi duchowo. Świecę można nabić u ministrantów lub w zakrystii.

 

5.     W dzisiejszą niedzielę modlimy się i pomagamy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. jest zbiórka do puszek  na Pomoc Kościołowi na Wschodzie .

 

6.       Następna niedziela jest III niedzielą w miesiącu. O godz. 12.30 Msza św. dla dzieci klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

 

7.     Parafia w Kroczewie pragnie ufundować pamiątkową tablicę poświęconą mieszkańcom Parafii Kroczewo, którzy zostali zamordowani przez hitlerowców w czasie II Wojny Światowej w więzieniu karno-śledczym na III Forcie w Pomiechówku. Pamiątkowa tablica będzie umieszczona na patriotycznym obelisku znajdującym się na cmentarzu grzebalnym. Prosimy rodziny, a także wszystkich mających jakąkolwiek wiedzę o pomordowanych o informację na ich temat: drogą elektroniczną - info@parafiakroczewo.pl  lub osobiście w kancelarii parafialnej.

 

8.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” . W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Adwentowy cykl – Pan jest blisko.

·        Historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto.

·        O początkach wspólnoty z Taize4 i i spotkaniu młodych we Wrocławiu.

·        Historia złota wywiezionego z Polski w pierwszych dniach września 1939 r.

 

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

10.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,334,269 unikalnych wizyt