Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 27 października 2019

Ogłoszenia parafialne - 27 października 2019

Ogłoszenia parafialne

1.     Jeszcze do czwartku zapraszamy o godz. 16.30 na Nabożeństwo Różańcowe.

 

2.     W miesiącu listopadzie przechodzimy na czas zimowy odprawiania Mszy Świętej codziennej. Msze św. będą sprawowane o godz. 16.30 i 17.00.

 

3.     Kancelaria parafialna od 1 listopada czynna od wtorku do piątku od godz. 15.30 do 16.15 lub bezpośrednio po Mszy św.

 

4.     Robiąc porządki na cmentarzu, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce. W dzień Wszystkich Świętych kartony i papiery prosimy wyrzucać w oznaczonym miejscu. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

 

5.     W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w świątyni o godz. 9.30 i na cmentarzu   o godz. 11.30.

 

6.     W dzień zaduszny – 2 listopada Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i 16.00. O godz. 16.00 Msza św. za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Wszystkich Świętych. Za tych zmarłych ktoś z rodziny w świątyni zapali znicz, który później zaniesie na cmentarz na grób zmarłego.  Po Mszy św. różaniec na cmentarzu połączony z wypominkami jednorazowymi.

 

7.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Prosimy o wpisywanie imion i nazwisk zmarłych w mianowniku, bez odmieniania i najlepiej na karteczkach, które leżą na stolikach za ławkami. Od zeszłorocznych wypominek nic się nie zmieniło.

 

8.     W tym tygodniu jest pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ze względu na święto nie będzie specjalnych nabożeństw.

9.      Za tydzień - pierwszą niedzielę listopada. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.

 

10.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” Od dzisiejszego numeru cena „Gościa” wzrosła do 6 zł. W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Płyta DVD z filmem „Bernadetta. Cud w Leurdes”

·        Wyborcze podziały Polaków.

·        Zdradzani od wieków. O Kurdach i ich ustawicznej walce o niepodległość.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym”                                                               - o wybitnych Polakach, bez których świat nie byłby taki sam                                                                                                          - o ministrantach w Londynie służących w polskich parafiach

 

11.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

12.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,136,042 unikalnych wizyt