Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 29 września 2019

Ogłoszenia parafialne - 29 września 2019

Ogłoszenia parafialne

1.     W dzisiejszą niedzielę młodzież I klas szkół średnich i VIII klas szkół podstawowych. którzy pragną przystąpić do Sakrament Bierzmowania w naszej parafii zapraszamy na spotkanie po Mszy św. o godz. 9.30. Zapraszamy także wszystkich starszych, którzy z różnych przyczyn zaniedbali przystąpienie do tegoż sakramentu.

 

2.     We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie, w najbliższą niedzielę ponieważ jest to pierwsza niedziela w miesiącu – niedziela adoracyjna po Sumie. Dlatego też Msze św. w październiku w dzień powszedni są o godz. 16.00 i po różańcu o godz. 17.15.

 

3.     W poniedziałki, środy i piątki różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

 

4.     Ze względu na Msze św. ślubne w najbliższy piątek wspólny różaniec rozpocznie się o godz. 17.30, a w sobotę nie będzie wspólnego różańca.

 

5.     W październiku kancelaria czynna od 15.00 do Mszy św.

 

6.     Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu październiku. Nabożeństwa będą połączone z modlitwa różańcową.

 

7.     Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, w ramach nabożeństwa odmówimy różaniec, a na zakończenie Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

 

8.     W następną niedzielę  - 06 października, na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej będą miały uroczyste wręczenie poświęconych różańców.

 

9.     Jest do nabycia książkowe wydanie „Kalendarzy Rolniczych”. Cena kalendarza to 25 zł. Jest ich ograniczona ilość i więcej nie będzie.

 

10.           Ks. Prałat Jerzy Zając w dniach 4-8 listopada organizuje pielgrzymkę do Rzymu i po Włoszech. Kontakt i szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.

 

11.           Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Otaczamy księży modlitwą bo są nam potrzebni.

·        Na czym naprawdę polega misyjna działalność Kościoła?

·        Dlaczego Greenpeaceu protestuje w sprawie węgla z Mozambiku , a milczy w sprawie katastrofy ekologicznej  wywołanej przez oczyszczalnie „Czajka”?

·        A w „Małym Gościu Niedzielnym"                                                             – historia obrazu Królowej Różańca Świętego

- margaritka z modlitwą za kapłanów

 

12.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

13.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,661,846 unikalnych wizyt