Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 7 lipca 2019

Ogłoszenia parafialne - 7 lipca 2019

1.     Dzisiejsza niedziela – jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

2.     W okresie wakacyjnym zazwyczaj będzie w parafii tylko jeden kapłan, dlatego prosimy o załatwianie spraw tylko w godzinach otwarcia kancelarii. Ze spowiedzi prosimy korzystać głównie w dzień powszedni przed Mszami Świętymi.

3.     W miesiącu lipcu i sierpniu w poniedziałki  nie będzie Mszy św. z wyjątkiem 12 i 26 sierpnia.

4.     W sobotę 13 lipca o godzinie 20-tej  zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 i Nabożeństwo Fatimskie zakończone procesją ze świecami.

5.     Zachęta Biskupa Płockiego przed wyruszeniem pielgrzymki na Jasną Górę. Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi!

Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej od dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w ciągu roku. Dobra duchowego, które płynie z tego dzieła, nie sposób zmierzyć, szczególnie dla umocnionych w wierze i miłości pątników. To piękny, sierpniowy widok – setki pielgrzymujących do Maryi, Czarnej Madonny, naszych diecezjan. Umacnia się nadzieja, że Kościół płocki jest młody. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Mocni Bożym Duchem”. Słowa te niosą ze sobą wiele ważnych treści. Modlić się będziemy podczas pielgrzymowania o ożywienie wiary w Ducha Świętego, w intencji naszej Ojczyzny i naszej diecezji. Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Jak chińskie władze niszczą Kościół katolicki.

·        Muzeum Pamięci Sybiru – mówiące o represjach i przeżyciach ludzi wywożonych na Sybir.

·        Czemu chrzcimy małe dzieci.

·        Wakacje na słońcu – na co uważać podczas opalania.

·        Wakacyjny cykl pod nazwą „Cuda za miedzą”- opisujący Górę Krzyży w Szawle na Litwie.

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.