Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 17 marca 2019

Ogłoszenia parafialne - 17 marca 2019

1.     Trwa Wielki Post. W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa :

·        DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00.  Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

·        GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

·        REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 05-07 kwietnia br.

2.     Dzisiejsza niedziela jest III niedzielą w miesiącu. O godz. 12.30 Msza św. dla dzieci klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

3.     W miesiącu kwietniu przez wszystkie środy o godz.19.00 w parafii św. Maksymiliana w Modlinie będzie odbywał się kurs przedmałżeński. Wszyscy zainteresowani po wzięciu indeksów narzeczonych mogą w nim uczestniczyć.

4.     W dzisiejszą niedzielę – 17 marca przeżywamy dzień modlitwy. postu i solidarności z misjonarzami. Jest to „Niedziela Ad Gentes”, po dzisiejszych Mszach św. możemy złożyć ofiarę do puszek na misje.

5.     Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zbieramy na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Prosimy o przeprowadzenie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach do Niedzieli Palmowej. Mieszkańcy skupieni wokół kaplicy w Wojszczycach zbierają przy tej okazji także na sprzątanie kaplicy. Zaangażowanym w zbiórkę i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

6.     Można kupować baranki czekoladowe do wielkanocnego koszyka. Jest to doroczna akcja Caritas. Cena baranka to 5 zł. Kupując baranka wielkanocnego wypełniamy jeden z elementu postu jakim jest jałmużna.

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”, w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Cykl wielkopostny – dzisiaj o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwych osądzeni.

·        O nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach.

·        O papieskich rekolekcjach.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym”

- naklejki do kalendarza wielkopostnego                                                                                                - dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy?

8.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

9.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.