Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 6 stycznia 2019

Ogłoszenia parafialne - 6 stycznia 2019

1.     Trwa wizyta duszpasterską w domach parafian, popularnie zwaną kolędą. Bardzo prosimy aby podczas kolędy gromadziła się cała rodzina, usprawiedliwieniem może być tylko choroba, praca, studia lub wyjazd służbowy. Prosimy aby uczniowie zostawiali na czas kolędy zeszyty od religii lub ćwiczenia, a także indeksy.

2.     W minionym roku w każdym domu zostawialiśmy okolicznościową informację o potrzebach parafii na najbliżej planowaną inwestycję. Przedstawiony projekt ma być realizowany przy wydatnym wsparciu ze środków unijnych z Ministerstwa Ochrony Środowiska . Koszt całości projektu to 1 300 000 (milion trzysta tysięcy ) złotych, wkład własny parafii to około 200 tysięcy złotych. Prosiliśmy o ofiary w latach 2018 i 2019 w wysokości 200 zł. od rodziny. W roku 2018 na ten cel ofiary złożyły 99 rodziny w wysokości 18 350 zł. Dotychczas za audyt i badania parafia wydała już ponad 20 tys. zł. W miesiącu lutym podpisujemy z Ministerstwem umowę na realizację projektu. Proszę  o poważne podejście do tejże prośby.

3.     W następna niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego i w liturgii kończy okres Bożego Narodzenia . Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 na „jasełka bożonarodzeniowe”. Będą to nietypowe jasełka, ponieważ w bohaterów wcieliły się głównie osoby dorosłe. Zapraszamy szczególnie dzieci, gdyż będzie to przedstawienie dorosłych dla dzieci.

4.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”, w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa.

·        Jaki los czeka nieużywane kościoły?

·        Dlaczego warto ślubować przed ołtarzem?

·        Czy adwokat z kilkuletnim stażem sprawdzi się w roli rzecznika praw dziecka?

5.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

6.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

PLAN KOLĘDY

Poniedziałek – 07 stycznia

Godz. 9.00 – Trębki Nowe (Przy bruku) – 1 ksiądz

Godz. 9.00 – Trębki Nowe (Lotnisko) i posesje nr domów 30, 31, 32 przy bruku obok figurki – początek od P. Jabłońskich - 1 ksiądz