Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 9 grudnia 2018

Ogłoszenia parafialne - 9 grudnia 2018

Ogłoszenia parafialne

1.     Serdecznie dziękujemy ks. kanonikowi dr Piotrowi Grzywaczewskiemu za przeprowadzenie w naszej Parafii Rekolekcji Adwentowych. Dzięki tej duchowej odnowie radośniej i po Bożemu przeżyjemy Święta Bożego Narodzenia. Księdzu Piotrowi na Święta Bożego Narodzenia życzymy obfitości Bożych łask i radości       z odpowiedzialnej posługi na rzecz Płockiego Kościoła.

 

2.     Przeżywamy w Kościele Okres Adwentu. Adwent to czas naszego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że zgodnie z wykładnią Kościoła       o interpretacji „Pięciu przykazań kościelnych” Adwent nie jest czasem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania. Czasem pokutnym jest tylko Okres Wielkiego Postu.

 

3.     W Adwencie czuwamy razem z Maryją na przyjście Zbawiciela podczas Mszy „roratnich”  o godz. 17.00 w poniedziałki, środy i soboty.

 

4.     Są już do nabycia świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2018” Cena świecy dużej 12 zł, małej 6 zł. Kupując świecę i stawiając ją na stół wigilijny wspomagamy potrzebujące dzieci i łączymy się z nimi duchowo. Świecę można nabić u ministrantów lub w zakrystii.

 

5.     W dzisiejszą niedzielę na Sumie Ks. Kanclerz poświęci w naszej świątyni „Salę ostatniego pożegnania”, która mieści się pod dzwonnicą. Dzięki tej Sali nie będziemy musieli jeździć z naszymi bliskimi zmarłymi do Płońska lub Nowego Dworu, ale tu na miejscu będziemy mogli uczestniczyć w modlitwie różańcowej i ostatnim pożegnaniu.    Z Sali będą mogli korzystać także wierni z ościennych parafii, gdyż w chłodni mogą być przetrzymywane jednocześnie trzy ciała. Miejsce to będzie obsługiwała Firma Pogrzebowa „Hades” z Nowego Dworu Mazowieckiego.

 

6.     W następną niedzielę o godz. 12.30 Msza św. dla uczniów klas III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

 

7.     Ponieważ dzisiaj kończymy rekolekcje, zbiórkę do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie przeprowadzimy w następną niedzielę.

 

8.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”, w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Czym jest Niepokalane Poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat w Kościele?

·        „Małe cuda są po coś”, czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii.

·        O marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.

 

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

10.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,623,789 unikalnych wizyt