Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 8 października 2018

Ogłoszenia parafialne - 8 października 2018

1.     Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe tak jak lat ubiegłych w dzień powszedni o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Dlatego też Msze św. w październiku w dzień powszedni są o godz. 16.00 i po różańcu o godz. 17.15.

2.      W poniedziałki, środy i czwartki różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej.

3.     W październiku kancelaria czynna od 15.00 do Mszy św.

4.     W dniu 21 października będzie miała miejsce podniosła uroczystość związana z 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Odsłonięcie i poświęcenie obelisku poświęconemu bohaterom walczącym o odzyskanie niepodległości i wolność Ojczyzny, a także wszystkim naszym Parafianom, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy będą przeznaczone na realizację tego przedsięwzięcia.

5.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, w ramach nabożeństwa odmówimy różaniec, a na zakończenie Procesja Eucharystyczna wokół świątyni.

6.     W sobotę – 13 października zapraszamy na godz. 20.00 na  Mszę św. i ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.

7.     Jest jeszcze do nabycia kilka książkowych wydań „Kalendarza Rolniczego”. Cena kalendarza to 25 zł.

8.     W następną niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Podczas Dnia Papieskiego do puszek zbierane są ofiary dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczone na stypendia dla zdolnej a biednej młodzieży. Jest to żywy pomnik budowany Janowi Pawłowi II.

9.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”

·        O wprowadzeniu matczynych emerytur.

·        O tym jak bardzo Różaniec jest również męską modlitwą.

·        O sytuacji młodych w związku z XV Ogólnym Synodem Biskupów o młodzieży.

10.           Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

11.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.