Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 5 sierpnia 2018

Ogłoszenia parafialne - 5 sierpnia 2018

1.     W okresie wakacyjnym zazwyczaj będzie w parafii tylko jeden kapłan, dlatego prosimy o załatwianie spraw tylko w godzinach otwarcia kancelarii. Ze spowiedzi prosimy korzystać głównie w dzień powszedni przed Mszami Świętymi.

2.     Można odbierać plecaki do napełnienia akcesoriami szkolnymi w ramach corocznej akcji „Plecak pełen uśmiechu”.

3.     W kancelarii parafialnej przyjmujemy do dnia 03 sierpnia zapisy na 37 Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę.

4.     Pielgrzymów Duchowych i wszystkich Parafian zapraszamy podczas trwania pielgrzymki na Msze św. o godz. 20.00 i Apel Jasnogórski.

5.     W związku z Apelem Jasnogórskim Msze św. w dniach od 06 do 13 sierpnia przyjęte na godz. 18.00 zostają przeniesione na godz. 20.00. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze sprawdzenie w gablocie ogłoszeniowej lub na stronie internetowej.

6.     Bardzo proszę nie jeździć rowerami po cmentarzu. Osoby nie respektujące tego zakazu, który obowiązuje na wszystkich cmentarzach będą zgłaszane na policję.

7.     Za dwa tygodnie w niedzielę – 19 sierpnia będziemy żegnali ks. Romana Zielińskiego, który 23 sierpnia obejmie obowiązki duszpasterskie w parafii św. Piotra Apostoła w Ciechanowie. Ofiary składane w niedzielę – 19 sierpnia przeznaczamy na przeprowadzkę dla ks. Romana. Niech będzie to naszym podziękowaniem za posługę w naszej Parafii.

8.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Wakacyjny cykl „Na skraju Polski”. Dzisiaj o Sejnach, miasteczku trzech kultur – polskiej, litewskiej i żydowskiej na Suwalszczyźnie.

·        Czy w Polsce zabraknie księży?

·        O greckiej tragedii spowodowanej pożarami.

·        Ojcowie niepodległości: Roman Dmowski – wizjoner i strateg.

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

10.   Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.