Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 15 lipca 2018

Ogłoszenia parafialne - 15 lipca 2018

Ogłoszenia parafialne

1.            W okresie wakacyjnym zazwyczaj będzie w parafii tylko jeden kapłan, dlatego prosimy o załatwianie spraw tylko w godzinach otwarcia kancelarii. Ze spowiedzi prosimy korzystać głównie w dzień powszedni przed Mszami Świętymi.

 

2.            W następną niedzielę – 22 lipca na wszystkich Mszach św. będziemy święcić pojazdy w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Bardzo prosimy by kierowcy do poświęcenia pojazdów podjeżdżali tak jak lat ubiegłych obok bramy głównej. Kierowcy będą przy poświęceniu mogli złożyć datek na Akcji św. Krzysztofa – 1 gr za 1 km na środki transportu dla misjonarzy.

 

3.            Informujemy, że ubikacja na cmentarzu będzie czynna tylko od godz. 10.00 do 19.00. Podyktowane jest to bałaganem jaki w niej panuje. Młodzież w godzinach wieczornych urządza sobie balangi przy cmentarzu i wrzuca do środka butelki i puszki po piwie. Zapewniam, że młodzież ta nie przyjeżdża z Nowego Dworu lub Płońska. Panowie wyciągający nieczystości nie chcą tego czynić, gdyż zapychają się im rury. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzała Toi-toi zostanie przeniesiony z cmentarz do ogrodu przy plebanii.

 

4.            Można już odbierać plecaki do napełnienia akcesoriami szkolnymi w ramach corocznej akcji „Plecak pełen uśmiechu”.

 

5.            Za tydzień – w niedzielę 22 lipca o godz. 19.30 w parafii św. Wojciecha w Nasielsku odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe  grup błękitnej.

 

6.            Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Wakacyjny cykl „Na skraju Polski”. Dzisiaj o mierzei helskiej i Kaszubach.

·        O kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa.

·        O szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia.

·        Fakty i mity o kleszczach według Tomasza Rożka.

 

7.            Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

8.            Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


24,135,934 unikalnych wizyt