Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 września

Ogłoszenia parafialne - 26 września

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
– 26 września 2010r.

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży (III klasa Gimnazjum i starsi), którzy w bieżącym roku szkolnym chcą w naszej parafii przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

2. Ponieważ na Mszę św. o godz. 9.30 przychodzi zdecydowana większość osób starszych niż dzieci zrobimy następujący podział homilii. W pierwszą, drugą i ewentualnie piątą niedzielę miesiąca będzie kazanie do dzieci, natomiast w trzecią i czwartą niedzielę w miesiącu kazanie do dorosłych.

3. Od najbliższego piątku – 1 października w sposób szczególny będziemy oddawali cześć Maryi podczas Nabożeństwa Różańcowego. W naszej parafii Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. W poniedziałki, środy i piątki Nabożeństwo Różańcowe z udziałem i zaangażowaniem dzieci. W pozostałe dni nabożeństwo mogą prowadzić dorośli. Proszę o zgłaszanie się poszczególnych grup. Dzieci podczas swych nabożeństw będą otrzymywały karteczki do wyklejanki. Dla systematycznie uczestniczących przewidziane są nagrody.

4. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Mszę św. w dzień powszedni przez cały październik będą o godz. 16.00 i bezpośrednio po różańcu około godz. 17.15.

5. Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu październiku. W piątek po Mszy św. o godz. 17.15 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca Matkę Bożą uczcimy modlitwą różańcową.

6. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca – niedziela adoracyjna. Po nabożeństwie na sumie po raz ostatni w tym roku Procesja Eucharystyczna.

7. Wydział Duszpasterski oraz Diecezjalny Duszpasterz Kół Żywego Różańca serdecznie zapraszają Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego wraz ze swoimi Księżmi opiekunami na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 9 października 2010 r. do Matki Bożej Smardzewskiej. Bardzo proszę Zelatorów poszczególnych Kół Różańcowych o zebranie chętnych na wyjazd do Smardzewa do następnej niedzieli – 3 października. Zelatorki poszczególnych kół proszę o jak najszybszy kontakt z kapłanem.

8. Są do kupienia Kalendarze Rolników 2011 rok z ciekawymi pożytecznymi poradami. Cena kalendarzy 20 zł.

9. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę parkingu i na dzisiejszą tacę.

Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• „Ranczo” z happy Endem – o kulisach kręcenia piątej edycji popularnego serialu.
• Papież podbija Wyspy.
• „Nie zamiatamy pod dywan” – rozmowa z bp. Piotrem Liberą.
• Tiry na tory.

• W „Małym Gościu Niedzielnym” – cudowny medalik i wiele o modlitwie różańcowej.

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

UWAGA! Do dzisiejszego numeru dołączony jest film „Syndrom” – dokumentalna opowieść o dramacie małżonków, którzy dokonali aborcji, i o ich duchowym odrodzeniu.