Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 kwietnia 2018

Ogłoszenia parafialne - 1 kwietnia 2018

Ogłoszenia parafialne

1.            Drodzy Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. To czas odradzania się życia. To czas odradzania się wiary w siłę i moc Chrystusa i każdego człowieka. Drodzy Parafianie i Wszyscy Goście przeżywający te święta w naszej Parafii razem z bliskimi swojego serca, my Duszpasterze Parafii Kroczewo życzymy każdemu z  Was: Aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmocnienia ducha. Niech Zmartwychwstały, który niesie odrodzeni, napełni pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

2.            Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ubogacenie Triduum Paschalnego i Wielkanocy: Druhom Strażakom z OSP Kroczewa, Trębek Nowych, i Wojszczyc, Lektorom i Ministrantom, Asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, Panu Sławomirowi Kornatowskiemu za pomysł i wykonanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy, Asi i Malwinie za pomoc w dekorowaniu, Panu Sławomirowi  Ibek za błyskawiczne wykonanie elementów dekoracyjnym do grobu, Pani Ani Klimczewskiej za dekoracje kwiatową, wszystkim za życzliwość i wspólną modlitwę.

 

3.            Jutro w II dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w ten dzień są na katolickie uczelnie.

 

4.            Rodzicom, których dzieci przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej pragnę zakomunikować, że w następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 będzie odbiór strojów komunijnych.

 

5.            Od wtorku przechodzimy na letni porządek odprawiania Mszy św. w dzień powszedni. Msze św. są odprawiane o godz. 17.30 i 18.00.

 

6.            Również kancelaria parafialna od wtorku jest czynna od godz. 16.30 do Mszy św.

 

7.            Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Droga do Emaus jako dziewięć stacji drogi „po-krzyżowej” – Jezus leczy serca i przywraca nadzieję.

·        W drodze do relacji z Bogiem – między rozumem a wiarą.

·        O mniszkach kamedułkach, które żyją w cichym szczęściu.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – kalendarz na Triduum Paschalne, jak się uczyć, aby się nauczyć.

 

8.            Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

9.            Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,136,068 unikalnych wizyt