Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 4 marca 2018

Ogłoszenia parafialne - 4 marca 2018

Ogłoszenia parafialne

1. Trwa Wielki Post, który ma charakter pokutny, pamiętajmy o naszych dobrych postanowieniach i wyrzeczeniach. W należytym przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa :

·        DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00. W Wojszczycach Droga Krzyżowa o godz. 15.30. Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

·        GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.

·        REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 16 - 18 marca br.

 

2.            W dzisiejszą niedzielę – 04 marca, po Mszy św. o godz. 9.30  będzie mierzenie dzieci klas III przez krawca, który będzie szył stroje komunijne. Pan Marek nie może przyjechać  w III niedzielę miesiąca dlatego jest dzisiaj.

 

3.            Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu zbieramy na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Prosimy o przeprowadzenie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach do Niedzieli Palmowej. Zaangażowanym w zbiórkę i ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

 

4.            W następną niedzielę zgodnie z wytycznymi XLIII Synodu Diecezji Płockiej i Dekretem Biskupa Płockiego na Mszy św. o godz. 11.30 zostanie powołana nowa Rada Gospodarcza i nowa Rada Duszpasterska w parafii. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przybycie na Sumę. Zostaną wtedy wręczone powołania do Rad i złożone będą przyrzeczenia.

 

5.            Od najbliższej Drogi Krzyżowej w piątek będzie można kupować baranki czekoladowe do wielkanocnego koszyka. Jest to doroczna akcja Caritas. Cena baranka to 5 zł.

 

6.            Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Wielki Post z Ojcem Pio – dzisiaj o walce z diabłem.

·        O świeckich zakonnikach, zwanych tercjarzami. Skąd się wzięli, kim są oraz kto może wstąpić do trzeciego zakonu?

·        Co jest wyjątkowego w praktykowaniu „Gorzkich żalów” i dlaczego właśnie w Polsce to nabożeństwo jest tak popularne?

·        Skąd się bierze i na czym polega skuteczność sakramentu małżeństwa?

 

7.            Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

8.            Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

24,334,302 unikalnych wizyt