Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 14 stycznia 2018

Ogłoszenia parafialne - 14 stycznia 2018

Ogłoszenia parafialne

1.    Jeszcze do czwartku będzie trwała wizyta duszpasterską w domach parafian, popularnie zwaną kolędą. Bardzo prosimy aby podczas kolędy gromadziła się cała rodzina, usprawiedliwieniem może być tylko choroba, praca, studia lub wyjazd służbowy. W każdym domu zostawiamy okolicznościowe pamiątki i informację o potrzebach parafii na najbliżej planowaną inwestycję. Bardzo prosimy o zapoznanie się z zostawianym przesłaniem Księdza Proboszcza. Pragnę zrealizować wielką inwestycję z funduszy unijnych, przy wsparciu Diecezji Płockiej. Cała inwestycja rozłożona jest na lata 2018-2019, być może i na następny. Wsparcie ze środków unijnych będzie z Ministerstwa Ochrony Środowiska w ramach „Projektu oszczędności energetycznych”. Koszt całości projektu to 1 300 000 (milion trzysta tysięcy ) złotych. 80 do 85 % kosztów jest refundowanych. A więc parafia musi zainwestować około 200 tysięcy złotych środków własnych. Ofiary kolędowe przeznaczamy już na ten cel. Być może uda się także w najbliższym czasie odtworzyć nasze organy.

 

2.    Plan kolędy:

 

3.    Ponieważ zaczęły się ferie zimowe w następną niedzielę nie będzie specjalnej Mszy św. w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

 

4.    Przez najbliższe dwa tygodnie można zamawiać i kupować zwierzaki autorstwa Pana Sławomira Ibek. Zwierzaki stoją w nawie bocznej. Cena za zwierzaka przypięta jest pod zwierzakiem. Serdecznie zachęcamy.

 

5.    Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

· Św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski.

· O tym jak następca tronu Arabii Saudyjskiej zakupił obraz „Zbawiciela świata”, który będzie wystawiony w sercu muzułmańskiego kraju.

· Co o Kościele w Chile, które odwiedzi Papież mówią polscy misjonarze.

· Kamil Stoch – nasza nadzieja na olimpijskie złoto.

 

6.    Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

 

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

24,428,044 unikalnych wizyt