Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 listopada 2017

Ogłoszenia parafialne - 26 listopada 2017

1.     Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne.

2.     Jeżeli w czytanych wypominkach wkradł się jakiś błąd, prosimy zainteresowanych o informację w tej kwestii.

3.            Dzisiejszą niedzielą kończymy Rok Liturgiczny. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Okres Adwentu. Adwent jest to czas naszego oczekiwania i przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, że zgodnie z wykładnią Kościoła o interpretacji „Pięciu przykazań kościelnych” Adwent nie jest czasem pokutnym. Jest to czas radosnego oczekiwania. Czasem pokutnym jest tylko Okres Wielkiego Postu.

4.     W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom klas III przygotowujących się do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej.

5.     Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

6.     Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu grudniu. Po Mszy św.      o godz. 17.00 stosowne nabożeństwa.

7.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        O tym, że zdrowy wstyd jest człowiekowi bardzo potrzebny.

·        O Birmie i Bangladeszu, dwóch mało znanych krajach, które od poniedziałku będzie odwiedzać papież Franciszek.

·        Jak rozmawiać z Ukraina o historii?

·        W „Małym Gościu Niedzielnym”: bezpłatny dodatek – lampion roratni do samodzielnego złożenia, a także o drużynie pożarniczej, której strażakami są dzieci.

9.     Zapowiedzi (11.30): - Wojciech Mich, kawaler, zam. Podmarszczyn p. Daniszewo i Monika Siwek, panna, zam. Niepiekła p. tutejsza. Zapowiedź 1

10.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

11.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.