Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 5 września

Ogłoszenia parafialne - 5 września

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
– 5 września 2010r.

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do Sumy, a po Mszy św. o godz. 11.30 adoracja i procesja eucharystyczna.

2. Od dzisiejszej niedzieli dzieci ze Szkoły Podstawowej i I i II klasy Gimnazjum uczestniczące we Mszy św. zabierają karteczki, które wklejają w zeszycie do religii. Na koniec roku szkolnego, dla tych, którzy będą mieli rozwiązany konkurs czekają nagrody. W tym roku wklejamy obok siebie pięć obrazków z pięciu kolejnych niedziel, a przez następne pięć niedziel pod obrazkami wklejamy odpowiadające im napisy. Obrazki i napisy dotyczą poszczególnych części Mszy św.

3. W następną niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci pragnących w tym roku szkolnym przystąpić w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.

4. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parafii: www.parafiakroczewo.pl

5. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę parkingu i na dzisiejszą tacę.

Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• „Szkoła wiary” – o niezwykłej okazji do głoszenia Bożej miłości jaką jest katecheza w szkole.
• „Uczę się od wampirów” – rozmowa z ks. Mieczysławem Kaweckim o tym, jak mówić młodym o Bogu ich językiem.
• „Jestem jak koncert fortepianowy” – wzruszająca rozmowa z Wojciechem Kilarem, w której kompozytor mówi o wierze i miłości do żony.
• Co będziemy mieli z Euro 2012?

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

W „Małym Gościu Niedzielnym”: Saszetka z olejem do głowy – żartobliwy sposób zwrócenia uwagi na znaczenie świętego oleju w życiu chrześcijanina.