Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 29 października 2017

Ogłoszenia parafialne - 29 października 2017

Ogłoszenia parafialne

1.     Trwa jeszcze miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe w dzień powszedni o godz. 16.30, a w niedzielę przed Mszą św.       o godz. 16.30.

 

2.     W miesiącu listopadzie przechodzimy na czas zimowy odprawiania Mszy Świętej codziennej. Msze św. będą sprawowane o godz. 16.30 i 17.00.

 

3.     Kancelaria parafialna od 1 listopada czynna od godz. 15.30 do 16.15 lub bezpośrednio po Mszy św.

 

4.     Robiąc porządki na cmentarzu, prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do specjalnie przeznaczonych na ten cel pojemników. Liście, gałęzie i naturalne kwiaty nie wyrzucamy do kontenerów, ale w wyznaczone miejsce. W dzień Wszystkich Świętych kartony i papiery prosimy wyrzucać w oznaczonym miejscu. Robiąc porządki uszanujmy pracę innych i nie bójmy się zwracać uwagi tym, którzy robią bałagan i nie stosują się do zasad panujących na naszym cmentarzu.

 

5.      W Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w świątyni o godz. 9.30 i na cmentarzu o godz. 11.30.

 

6.     W dzień zaduszny – 2 listopada Msze św. o godz. 9.30, 11.30 i 16.00. O godz. 16.00 Msza św. za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana od ubiegłorocznej Uroczystości Wszystkich Świętych. Za tych zmarłych ktoś z rodziny w świątyni zapali znicz, który później zaniesie na cmentarz na grób zmarłego.  Po Mszy św. różaniec na cmentarzu połączony z wypominkami jednorazowymi.

 

7.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W przyjmowanych wypominkach od ubiegłego roku nic się nie zmieniło. Proszę zmarłych wpisywać bez odmieniania w mianowniku.

 

8.     W następną niedzielę – 05 listopada po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie organizacyjne dla uczniów klas III i II Gimnazjum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy także starszych, którzy dotychczas zaniedbali przystąpienie do tego sakramentu.

 

9.     Są jeszcze trzy książkowe wydania „Kalendarza Rolników” na 2018 rok z ciekawymi informacjami i poradami. Cena Kalendarza to 25 zł. Zapłata za Kalendarz może być w następną niedzielę. Więcej egzemplarzy już nie dostaniemy.

 

10.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania.

·        Kiedy uchodźca przestaje być uchodźcą, a staje się imigrantem?

·        Praktykujący katolik i konserwatysta- przedstawia się przyszły kanclerz Austrii.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym”: - dwustronny plakat; - o polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona; - jak narysować portret?

 

12.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

 

13.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

 

23,661,858 unikalnych wizyt