Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 8 października 2017

Ogłoszenia parafialne - 8 października 2017

1.  Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe w dzień powszedni o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Dlatego też Msze św. w październiku w dzień powszedni są o godz. 16.00 i po różańcu o godz. 17.15.

2.     W poniedziałki, środy i piątki różaniec z zaangażowaniem dzieci. Na tych nabożeństwach dzieci zbierają karteczki do wyklejanki. Dla tych, którzy będą mieli całą wyklejankę przewidziane są nagrody. Tradycyjnie też w te dni będziemy losować figurkę Matki Bożej. W tym roku na zakończenie jedna z osób dostanie figurkę na własność.

3.     W październiku kancelaria czynna od 15.00 do Mszy św.

4.     W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 dla przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będą poświęcone i wręczone różańce. Kto jeszcze nie złożył deklaracji powinien zrobić to jak najszybciej.

5.     W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski. Do puszek zbierane są ofiary dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, przeznaczone na stypendia dla zdolnej a biednej młodzieży. Jest to żywy pomnik budowany Janowi Pawłowi II.

6.     W piątek – 13 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00 i Różaniec Fatimski zakończony procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Przypominamy, że 13 października mija setna rocznica kulminacji objawień fatimskich.

7.     Za tydzień- w niedzielę, młodzież naszej parafii na wszystkich Mszach św. w ramach kazania przedstawi program słowno-muzyczny o objawieniach fatimskich. Serdecznie zapraszamy.

8.     W następną niedzielę – 15 października o godz. 12.30 specjalna Msza św. dla uczniów klas III i IV i ich rodziców w ramach bezpośredniego przygotowania się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia przyrzeczeń Chrzcielnych. Zapraszamy także uczniów klas II.

9.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W przyjmowanych wypominkach od ubiegłego roku nic się nie zmieniło. Karteczki do wpisywania zmarłych leżą na stoliku za ławkami. Proszę zmarłych wpisywać bez odmieniania w mianowniku. Za przyjmowanie wypominków odpowiedzialny jest ks. Roman.

10.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W najnowszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Co robić gdy nasze dorastające dzieci przestają chodzić do kościoła?

·        O świętej, którą bardzo cenił ojciec Pio i codziennie modlił się za jej wstawiennictwem.

·        Od ścierniska do lotniska. Reportaż z miejsca, w którym ma powstać Centralny Port Komunikacyjny.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” II część audiobooku „Quo vadis”, a także o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

11.     Intencje mszalne.

12.     Zap. (11.30) – Konrad Marek Baran, kawaler, zam. Sitki p. Klembów diec. warszawsko-praska i Monika Szok, panna, zam. Smoły p. tutejsza. Zap. 2

13.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

14.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.