Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 lutego 2017

Ogłoszenia parafialne - 26 lutego 2017

Ogłoszenia parafialne
1. Dziś kończą się już ferie zimowe. Zapraszamy dzieci klas IV i V wraz z rodzicami na specjalną Mszę św. o godz. 13.00 w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej, gdyż będziemy uczyć się z dziećmi nowych pieśni liturgicznych.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post. Przypominamy o pokutnym charakterze tego okresu. W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą pomagały nam nabożeństwa tego Okresu:
  • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00. W Wojszczycach Droga Krzyżowa o godz. 15.30. Dla dzieci, które będą systematycznie uczęszczały na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody;
  • GORZKIE ŻALE w niedzielę po Mszy św. naprzemiennie. Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu, dlatego po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale.
  • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE ze spowiedzią wielkopostną odbędą się przed piątą niedzielą Wielkiego Postu w dniach 31 marca – 2 kwietnia br.
3. W Środę Popielcową Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem w kościele parafialnym o godz. 10.30 i 17.00 a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 15.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową katolików obowiązuje post ścisły.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek okolicznościowe nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17.30, a w sobotę – po Mszy św. o godz. 17.00.

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Przed nami Wielki Post czyli czas duchowej walki. Na czym ta walka polega? I czy w ogóle jest ona potrzebna?
  • O tym, która pokusa z punktu widzenia diabła jest najważniejsza?
  • Odwaga wiary – o Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim założycielu oazy czyli Ruchu Światło-Życie w 30 rocznicę jego śmierci.

24,334,294 unikalnych wizyt